Piątkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland blisko przejęcia polskiej spółki… Świetne wyniki Google… E-sklepy nadal łamią prawo… Tam Facebook nie jest popularny… Duńczycy starli się z TP na walnym… Ponad 41 tys. kary dla spółki Electro.pl… Tablety i komórki nie zabiją telewizji… Skandalista Parker znów inwestuje w internecie… Wojsko idzie na wojnę z chamskimi wpisami internautów…

COMPUTERWORLD

Dostępna zawsze i dla każdego

Wykorzystanie bazy wiedzy pozwala przy wsparciu aplikacyjnym znacznie skrócić czas rozwiązywania problemów i reagowania na incydenty.

Firmy nie potrafią przyciągnąć odpowiednich pracowników

26% polskich firm ma problemy z zatrzymaniem kluczowych grup pracowników, a jednym z największych wyzwań jest przyciągnięcie osób z odpowiednimi kwalifikacjami - wynika z raportu "Trendy HRM 2011" przygotowanego przez firmę Deloitte. Z raportu wynika też, że nadal niewielki procent organizacji stosuje nowoczesne narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi odpowiadające na współczesne wyzwania rynku pracy.

Comarch rozwija system Business Intelligence oparty na technologii in-memory

Comarch dołączył do grona dostawców oprogramowania analitycznego bazującego na technologii in-memory. Do oferty krakowskiego dostawcy dołączył nowy moduł analityczny przeznaczony dla platformy Comarch OPT!MA.

RZECZPOSPOLITA

Duńczycy starli się z TP na walnym

Toczący się o prawie 3 mld zł spór TP z duńską firmą DPTG wkroczył na nowy obszar.

E-sklepy nadal łamią prawo

Nawet co trzeci sklep internetowy nadal stosuje w regulaminie klauzule niedozwolone, za co łatwo może znaleźć się w sądzie.

Świetne wyniki Google

Właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki tuż po zakończeniu sesji na Wall Street pochwalił się znacznie lepszymi od oczekiwań wynikami.

UOKiK: ponad 41 tys. kary dla spółki Electro.pl

Spółka Electro.pl, sprzedająca m.in. sprzęt RTV i AGD przez internet, naruszyła zbiorowe interesy konsumentów - uznał UOKiK.

Tablety i komórki nie zabiją telewizji

Koniec tradycyjnej telewizji nie oznacza końca telewizji w ogóle - uspokajali eksperci na tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji Media Summit.

GAZETA PRAWNA

Skandalista Parker znów inwestuje w internecie

Stworzył Napstera. Wypromował Facebooka, który zbliża się do 770 mln użytkowników. A teraz Sean Parker wraca do gry z nowym pomysłem - Airtime.

WYBORCZA.BIZ

Wojsko idzie na wojnę z chamskimi wpisami internautów

Sierżant Jacek Żebryk ściga internautów, którzy na forach internetowych nazywają polskich żołnierzy na misjach wojskowych "bandytami". Prokuratura i policja już zaczęli szukać. A MON zapowiada, że będzie zawiadamiał śledczych o wszystkich wpisach w internecie.

PULS BIZNESU

Asseco Poland blisko przejęcia polskiej spółki

Asseco Poland jest blisko przejęcia polskiej spółki, na bazie której chce zbudować ogólnopolską firmę integracyjną mocno obecną w poszczególnych regionach - poinformował Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Tam Facebook nie jest popularny

Facebook jest potężny w USA, Europie, Indiach i Indonezji. Reszta świata nie jest już tak aktywna. Co więcej, Afryka i część Azji nawet nie wie o jego istnieniu.

NetWorld

Zeus - obsługa peer to peer mocno utrudni zwalczanie tego botnetu

Osławiony trojan bankowy Zeus został właśnie znacząco uaktualniony (m.in. o obsługę peer-to-peer) - z pierwszych analiz wynika, że nowa wersja jest znacznie bardziej odporna na próby zablokowania i ma więcej funkcji przydatnych cyberprzestępcom.

vSphere Storage Appliance: wynik konfliktu interesów?

Pierwsze wydanie vSphere Storage Appliance (VSA) ma kilka poważnych ograniczeń w zakresie wdrażania i skalowalności. Czy nie wynikają one z tego, że VMware należy do (mającej własne rozwiązania dla SMB) firmy EMC?

InternetStandard

PayPal i x.commerce uruchamiają PayPal Access

To - w założeniach - system identyfikacji tożsamości, który pozwala robić szybkie i wygodne zakupy w sieci w wielu sklepach wykorzystując login i hasło z systemu PayPal.

Delikatesy A.pl i Fresh24.pl łączą siły

A.pl Internet - właściciel delikatesów internetowych A.pl - oraz spółka Fresh24.pl zawarły umowę, w wyniku której skonsolidują siły sprzedażowe na warszawskim rynku. Zgodnie z umową A.pl Internet nabędzie m.in. domenę, prawa do znaku towarowego, bazę klientów oraz bazę towarową supermarketu Fresh24.pl. W zamian Fresh24.pl obejmie akcje A.pl Internet o wartości ponad 3 mln zł.

Nominacje do Mixx Awards 2011

Jury konkursu kreatywnego Mixx Awards ogłosiło shortlisty nominowanych projektów w tegorocznej edycji. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się wieczorem, pierwszego dnia eventu Internet Poland Conference&Expo.