Piątkowy Przegląd Prasy

Yahoo nie jest na sprzedaż - twierdzi współzałożyciel portalu… Szybki internet przyspieszy… Plan Playa: w ciągu trzech lat przejąć 2 mln klientów… Salon24.pl ma nowego współwłaściciela… Firmy przeciwko piractwu w sieci… Dotacje na badania są wciąż dostępne… Zaostrza się wyścig o internetową telewizję… Google+ z miliardami zdjęć…

COMPUTERWORLD

Groźne promocje

Zazwyczaj reklamy traktowane są jako uprzykrzający dodatek, obecny na wielu portalach internetowych. Nowym zjawiskiem jest dystrybucja za ich pomocą złośliwego oprogramowania.

Plus rozpoczyna testy LTE

Od 20 października w kilku miastach, w wybranych punktach sprzedaży sieci Plus, znajdą się specjalne stanowiska z laptopami, na których konsumenci będą mogli testować działanie usług w technologii LTE. Wcześniej testował i udostępnił usługi LTE Cyfrowy Polsat.

Fundusz Permira chce kupić Genesys za 1,5 mld USD

Alcatel-Lucent, do którego należy Genesys, dostawca systemów contact center, zgodził się na wyłączne negocjacje z firmą należącą do funduszy Permira.

RZECZPOSPOLITA

Internet zamieni się w Wielkiego Brata?

Polacy chętnie podają informacje na swój temat w Internecie. Firmy myślą nad rozwiązaniem umożliwiającym łączeniem śladów, jakie zostawiamy za sobą w sieci.

Dotacje na badania są wciąż dostępne

Na inwestorów planujących projekty badawczo-rozwojowe w Polsce wciąż czeka 2,6 mld zł dotacji unijnych i krajowych.

Salon24.pl ma nowego współwłaściciela

Spółka sprzedała pakiet udziałów prywatnemu inwestorowi i wybiera się na NewConnect.

Firmy przeciwko piractwu w sieci

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) oraz zrzeszająca firmy działające w Internecie organizacja AIB Polska zawarły porozumienia o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym.

GAZETA PRAWNA

Plan Playa: w ciągu trzech lat przejąć 2 mln klientów

Wojewódzki, RedBull Mobile i agresywna strategia przynoszą efekty.

Yahoo nie jest na sprzedaż - twierdzi współzałożyciel portalu

Yahoo, jeden z najpopularniejszych i największych na świecie portali internetowych, który po zwolnieniu w zeszłym miesiącu swego dotychczasowego szefa zastanawia się nad dalszą strategią - nie jest na sprzedaż - oświadczył jego współzałożyciel Jerry Yang.

WYBORCZA.BIZ

Zaostrza się wyścig o internetową telewizję

Stacje telewizyjne produkują coraz więcej aplikacji pozwalających oglądać ich programy na telewizorach przez internet. Czy zdążą się umocnić przed wejściem zagranicznych serwisów?

PULS BIZNESU

Google+ z miliardami zdjęć

Na portalu społecznościowym Google+ w przeciągu zaledwie 100 dni istnienia zostało umieszczonych blisko 3,4 mld zdjęć.

Szybki internet przyspieszy

Nowe zasady finansowania szerokiego pasma to szansa na zagospodarowanie pieniędzy.

NetWorld

iPhone może być... keyloggerem?

Naukowcy z Georgia Institute of Technology opracowali nową metodę wykradania danych z komputera PC - wykorzystali do tego... iPhone'a położonego nieopodal klawiatury. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi (oraz odpowiedniemu oprogramowaniu) urządzenie było w stanie przechwytywać frazy wpisywane przez użytkownika.

Cortex-A7 - wydajna nowość ARM dla smartfonów

Koncern ARM Holdings zaprezentował nowy mikroprocesor przeznaczony do montażu w smartfonach - model Cortex A7. Stworzono go z myślą o zastosowaniu w zarówno w tanich smartfonach, jak i w modelach z najwyższej półki (z tym, że w tych drugich Cortex-A7 wykorzystywany będzie obok szykowanego właśnie do premiery procesora Cortex-A15).

CIO

Kreatywna destrukcja

Menedżerowie IT wkraczają w epokę wielkiej niepewności, ich budżety mogą zostać ograniczone w związku z nadciągającą drugą falą kryzysu, a media społecznościowe i konsumeryzacja IT będą wymuszały zmiany - ostrzegają analitycy Gartnera.