Piątkowy Przegląd Prasy

Na północy Szwecji powstanie europejskie centrum Facebooka… Koniec joint venture firmy Sony i Ericsson… Startupy walczą o pieniądze w programie AIP Seed Capital… Z Nokią za rękę do restauracji… NFI Midas podpisał list intencyjny z Huawei dotyczący budowy ogólnopolskiej sieci HSPA+/LTE… Gwiazdor kina inwestuje w startupy… Brytyjczyk zna siłę swoich podatków - sprawdza to w sieci…

COMPUTERWORLD

Analityka w akcji

Połączenie danych z różnych źródeł otwiera możliwości dostępu do nowych, ukrytych informacji.

NFI Midas podpisał list intencyjny z Huawei dotyczący budowy ogólnopolskiej sieci HSPA+/LTE

Chiński producent ma być dostawcą sprzętu i oprogramowania oraz usług niezbędnych do jej stworzenia. Wartość projektu oszacowano na 235-300 mln euro, a Huawei zobowiązał się do pomocy w zaaranżowaniu finansowania na tę inwestycję.

Koniec joint venture firmy Sony i Ericsson

Koncern Sony wykupi należące do firmy Ericsson 50% udziałów w spółce Sony Ericcson. Wartość transakcji, która ma pozwolić na realizację długofalowej strategii biznesowej koncernu Sony, to ok. 1,5 mld USD. W dłuższej perspektywie planowana jest też likwidacja marki Sony Ericsson.

RZECZPOSPOLITA

Z Nokią za rękę do restauracji

Smartfon stanie się asystentem podsuwającym pomysły, jak wydać pieniądze w pobliskich sklepach czy barach.

GAZETA PRAWNA

Na północy Szwecji powstanie europejskie centrum Facebooka

W mieście Lulea na północy Szwecji, znanym dotychczas głównie z hutnictwa i górnictwa, powstanie europejskie centrum danych Facebooka - poinformowali w czwartek przedstawiciele tego portalu społecznościowego i władz lokalnych.

WYBORCZA.BIZ

Startupy walczą o pieniądze w programie AIP Seed Capital

3 listopada odbędzie się finał IV edycji programu AIP Seed Capital, który jest skierowany dla startupów. Autorzy 25 najlepszych pomysłów na biznes w sieci, zawalczą o inwestycje na swój rozwój i globalną przyszłość.

Brytyjczyk zna siłę swoich podatków - sprawdza to w sieci

100 zł podatków dziennie - 6 zł na obsługę długu, 1zł dla bezrobotnych, 50 groszy na kulturę...

PULS BIZNESU

Gwiazdor kina inwestuje w startupy

Leonardo DiCaprio dołącza do listy celebrytów inwestujących w startupy.

NetWorld

Citrix: wirtualne desktopy będą tańsze niż fizyczne

Przedstawiciele firmy Citrix twierdzą, że zdołali na tyle zredukować koszty wirtualnych dekstopów, że już wkrótce firmom się będzie bardziej opłacało wdrożyć rozwiązanie zwirtualizowane niż kupować "fizyczne" komputery.

Kronika głupich hakerów, czyli o porażkach cyberprzestępców

Cyberprzestępczość to temat, którym media interesują się bardzo często - najczęściej pisze się jednak o udanych atakach, pomysłowych włamaniach czy szczególnie spektakularnych kradzieżach danych. Rzadko słyszymy za to o porażkach internetowych przestępców - a szkoda, bo ich nieudane wyczyny bywają niemniej ciekawe niż te zakończone sukcesem. Oto krótki przegląd największych wpadek cybeprzestępców.

InternetStandard

VIII badanie wykorzystania poczty elektronicznej

Grupą docelową tegorocznej ankiety byli wszyscy użytkownicy poczty elektronicznej. Wydzielono też specjalną sekcję pytań dla osób pracujących na różnych stanowiskach w działach marketingu, PR, właścicieli firm i menedżerów wyższego szczebla.