Piątkowy Przegląd Prasy

Yahoo może zmienić właściciela… Optimus miał szansę być globalnym mocarzem… Tablety nie wyprą laptopów… YouTube tnie ceny reklam, TVNPlayer wchodzi na smartfony… Firmy lekceważą zagrożenia z sieci… Miliard złotych na reklamę w sieci… Nowe cyfrowe stacje nie ruszą w komplecie… W 2011 roku w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów… 10 miast z najszybszym internetem…

COMPUTERWORLD

Ujarzmić firmowe dane

Duże zbiory danych sprawiają problemy, ale mogą być także szansą na pozyskanie informacji, których organizacja nie jest w stanie uzyskać w inny sposób.

Samorządy kluczowe dla Ministra Administracji i Cyfryzacji

Szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni, zapowiedział na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, że część samorządowa jest dla niego niezmiernie istotna, wręcz kluczowa. Zapowiedział, że jednym z celów MAiC będzie budowanie spójności pomiędzy administracją publiczną, rządową i samorządową.

Raport PwC: rośnie ryzyko cyberprzestępstw

Cyberprzestępstwa znajdują się w grupie czterech najczęściej raportowanych przez firmy przestępstw gospodarczych - wynika z raportu firmy doradczej PwC "Global Economic Crime Survey 2011". Co więcej badane firmy przewidują, że firmy przewidują, że najbliższym czasie ryzyko, że padną ofiarą cyberprzestępstw jeszcze wzrośnie.

Liczba urządzeń rośnie, ale czy sieci są gotowe na gwałtowny wzrost danych - wideo

Christoph Legutko, Global Public Policy CEE Director w firmie Intel komentuje rozwój rynku szerokopasmowego i związane z tym wyzwania. Zapraszamy go oglądania.

RZECZPOSPOLITA

Nowe cyfrowe stacje nie ruszą w komplecie

W połowie grudnia miał ruszyć nowy pakiet cyfrowych stacji naziemnych zawierający rynkowe nowości. Nadawcy wciąż jednak negocjują umowy.

Tablety nie wyprą laptopów

Rynek sprzętu IT bardzo szybko będzie się zmieniał - mówi Jim Wong, szef rady nadzorczej Acera.

Firmy lekceważą zagrożenia z sieci

Mimo że firmy zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z cyberataku, nie widzą potrzeby zabezpieczania się przed nimi.

Miliard złotych na reklamę w sieci

Po I półroczu 2011 r. wpływy z reklamy internetowej sięgnęły w Polsce 942 mln zł - o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej - podliczyły PricewaterhouseCoopers i IAB Polska.

GAZETA PRAWNA

Yahoo, król amerykańskiego Internetu, może zmienić właściciela

Notowania Yahoo, największego portalu internetowego w USA, podskoczyły w czwartek o przeszło 5 proc. w reakcji na doniesienia, że firmy private equity zamierzają przejąć całą spółkę lub przynajmniej większość jej udziałów.

YouTube tnie ceny reklam, TVNPlayer wchodzi na smartfony

Zaostrza się walka o rynek reklam wideo. Ceny obniża YouTube, a TVN uruchamia sprzedaż w serwisie TVNPlayer.

WYBORCZA.BIZ

PAN: W 2011 roku w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów

Polskie przedsiębiorstwa wytwarzają innowacyjne produkty. Ale z każdym rokiem jest ich coraz mniej. Podobnie jak samych innowacyjnych firm.

PULS BIZNESU

10 miast z najszybszym internetem

Najszybszy internet jest w Europie Wschodniej - czytamy w raporcie Net Index.

Optimus miał szansę być globalnym mocarzem

Gdyby urzędnicy skarbowi nie zniszczyli lidera branży IT, firma Romana Kluski mogłaby dziś być potęgą komputerową.

NetWorld

Ulepszamy sieć Wi-Fi

Z jednej strony instalacja sieci bezprzewodowej jest obecnie bardzo łatwa - wystarczy wyciągnąć z pudełka router lub punkt bezprzewodowy z domyślnymi ustawieniami i podłączyć zasilanie. Z drugiej strony - można usłyszeć wiele sprzecznych opinii o korzystaniu z sieci Wi-Fi, co na ogół wynika z niedostatecznej wiedzy użytkowników na temat kanałów i częstotliwości, różnic między standardami a/b/g/n czy stosowanych mechanizmów bezpieczeństwa.

Autorzy Duqu zatarli ślady

Przestępcy, którzy stworzyli trojana Duqu, zdołali prawie kompletnie zatrzeć ślady swojej działalności - twierdzą specjaliści z firmy Kaspersky Lab. Ich zdaniem krótko przed ogłoszeniem przez koncern Symantec odkrycia Duqu, z Sieci zniknęły praktycznie wszystkie ślady po trojanie.

Internet Standard

Weltbild rozdaje łosie na święta

Wydawnictwo Weltbild przygotowało specjalną świąteczną promocję dla swoich klientów. Każdy kto do 24 grudnia dokona zakupy w Weltbildzie otrzyma w prezencie maskotkę lub bon rabatowy. To niejedyna trwająca kampania: 28 listopada ruszyła także wspólna akcja wydawnictwa i firmy InPost.