Piątkowy Przegląd Prasy

Bill Gates zaprzeczył krążącym plotkom o swoim powrocie do Microsoftu… ARiMR wyda 100-150 mln zł na rozwój systemów IT… Duże firmy będą musiały od 1 stycznia płacić za mapy Google’a… W 2012 r. banki uruchomią system rozliczeń płatności natychmiastowych… 17 firm uzyska wsparcie z PARP. Projekt "Instrument Szybkiego Reagowania"… Wartość polskiego rynku e-handlu spożywczego wzrośnie w Polsce do 2,5 mld zł w ciągu 5 lat… Polskie audiobooki zadebiutują w Amazonie i w iTunes… Twórca “Angry Birds" planuje IPO w Hongkongu… Polacy chcą pracować zdalnie…

COMPUTERWORLD

Na Mazurach rośnie konkurent Intela

Firma GryfTechnologia z Pisza stworzyła procesor "Warszawa", który znajdzie zastosowanie w systemach automatyki przemysłowej, urządzeniach medycznych, motoryzacyjnych, militarnych itd.

Więcej fuzji i przejęć w sektorze nowych technologii

Wartość fuzji i przejęć na globalnym rynku technologicznym rośnie. Już drugi kwartał z rzędu wartość ta jest wyższa niż w I kwartale 2000 r., czyli w czasach tzw. bańki internetowej - zauważają eksperci z firmy doradczej Ernst & Young. Technologia stała się lokatą kapitału na niepewne czasy.

Zmiany w zarządzie Polkomtela

Dzisiejsze otwarcie "najnowocześniejszego" - jak twierdzą przedstawiciele firmy - salonu Plusa zdominowały pytania dotyczące zmian w Polkomtelu po przejęciu firmy przez Zygmunta Solorza-Żaka, w tym odejściu dwóch członków zarządu.

RZECZPOSPOLITA

Między folwarkiem a Facebookiem

Przyszłość należy do firm, które potrafią wykorzystać atuty wszystkich pokoleń swych menedżerów.

Polacy chcą pracować zdalnie

Aż 51 proc. Polaków uważa, że praca z dala od miejsca zatrudnienia, może być równie efektywna jak przy firmowym biurku.

ARiMR wyda 100-150 mln zł na rozwój systemów IT

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) jest gotowa wydać do 150 mln zł na modernizację kilku systemów informatycznych.

GAZETA PRAWNA

Google: firmy, płaćcie za nasze mapy

Duże firmy będą musiały od 1 stycznia płacić za mapy Google’a. Czy to początek ofensywy giganta, który na razie eksperymentuje na korporacjach, by za chwilę zażądać pieniędzy od mniejszych przedsiębiorstw? Pytanie jest otwarte.

Klub e-biznesu: w 2012 r. banki uruchomią system rozliczeń płatności natychmiastowych

14 grudnia br. w Warszawie odbyło się spotkanie Klubu e-biznesu, podczas którego KIR S.A. przedstawiła założenia, podstawowe zasady funkcjonowania oraz perspektywy rozwoju systemu rozliczeń płatności natychmiastowych. W przyszłym roku system uruchomią pierwsze banki. Już na początku 2012 r. system zostanie udostępniony bankom w trybie pilotażowym.

17 firm uzyska wsparcie z PARP. Projekt "Instrument Szybkiego Reagowania"

Zakończył się pierwszy nabór firm do projektu Instrument Szybkiego Reagowania (ISR), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem zaprojektowanego przez Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedsięwzięcia jest wczesne udzielenie wsparcia przedsiębiorstwom, których sytuacja finansowo-ekonomiczna uległa pogorszeniu w wyniku spowolnienia gospodarczego.

Wartość polskiego rynku e-handlu spożywczego wzrośnie w Polsce do 2,5 mld zł w ciągu 5 lat

Wartość polskiego rynku e-grocery, która wynosi obecnie 200-300 mln zł, może wzrosnąć do 1,8-2,5 mld zł w ciągu 5 lat, ocenia spółka A.pl Internet, która zadebiutuje w piątek na NewConnect.

WYBORCZA.BIZ

Bill Gates: Nigdy nie wrócę do Microsoftu

Bill Gates w wywiadzie dla "Sydney Morning Herald" zaprzeczył krążącym plotkom o swoim powrocie do Microsoftu.

Polskie audiobooki zadebiutują w Amazonie i w iTunes

Lada dzień pierwsze polskojęzyczne książki do słuchania zadebiutują w Amazonie.

PULS BIZNESU

Twórca “Angry Birds" planuje IPO w Hongkongu

Fińska spółka Rovio, która stworzyła najpopularniejszą na świecie grę na urządzenia mobilne, planuje przeprowadzenie w 2013 roku pierwotnej oferty publicznej na giełdzie w Hongkongu, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

NetWorld

Przestoje w sieci firmowej są... dobre?

W dobie dążenia do zapewniania usług sieciowych na najwyższym poziomie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przed administratorami stoi nie lada wyzwanie. Muszą oni przekonać pracowników i menedżerów o konieczności sporadycznych, kilkugodzinnych przerw w działaniu firmowych sieci, ponieważ tylko wówczas możliwe jest przeprowadzenie poważniejszych modernizacji i uaktualnień. Zaniechanie tych czynności może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Windows Phone podatny na "wiadomościowy" atak?

Microsoft sprawdza doniesienia o nowym błędzie w systemie Windows Phone - z ustaleń serwisu WinRumors wynika, że możliwe jest zawieszenie telefonu pracującego pod kontrolą WP za pomocą odpowiednio spreparowanej wiadomość SMS, IM lub wysłanej z Facebooka.

Internet Standard

ReadWriteWeb sprzedany Say Media

RedWriteWeb, jeden z najpopularniejszych blogów o technologii został przejęty przez firmę Say Media. RWW to trzecia strona na której zakup w tym roku zdecydowało się Say Media. Wcześniej wydawnictwo przejęło strony Dogster i Remodelista.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: