Piątkowy Przegląd Prasy

Europa odwraca się od iPhone… W przyszłym roku Netia skoncentruje się na integracji… System mobilny Microsoftu zdobył zaledwie 1,5 proc. rynku… Azjatyckie aktywa uratują Yahoo… Internetowe e-porównywarki nie są gwarancją najniższych cen… Firmy łowią informacje w sieci… Liczba danych przeraża…

COMPUTERWORLD

NASK: Nie współpracujemy z reżimem na Białorusi

NASK odrzuca oskarżenia blogerów i dziennikarzy"Gazety Polskiej Codziennie". Zarzucają oni operatorowi, że pomaga reżimowi Łukaszenki w kontrolowaniu internetu na Białorusi, a nawet że udostępnia serwer białoruskiemu KGB. NASK zapewnia, że to pomówienia, o które wytoczy proces sądowy "Gazecie Polskiej Codziennie".

Ministerstwo Cyfryzacji ma już swoją stronę internetową

Wczoraj Michał Boni ,Minister Administracji i Cyfryzacji powołał Radę Informatyzacji czwartej kadencji. Uruchomiono też wersję beta strony internetowej Ministerstwa, która według zapowiedzi Boniego ma pozwolić na "interakcję społeczną".

***Promocja***

Kup drukarkę Xerox ColorQube 8570 a laptopa Lenovo dostaniesz w prezencie! Nie zwlekaj. Liczba laptopów jest ograniczona. Weź udział w promocji >>

RZECZPOSPOLITA

Netia: 2012 rok bez dużych transakcji

W przyszłym roku operator skoncentruje się na integracji przejętych spółek.

Nokia z Windows Phone: sukces czy porażka?

System mobilny Microsoftu zdobył zaledwie 1,5 proc. rynku. Czy pomoże Nokii wypłynąć na szersze wody?

Azjatyckie aktywa uratują Yahoo

Sytuację Yahoo ma poprawić spieniężenie udziałów w azjatyckich spółkach Alibaba i Yahoo Japan, stanowiących główną część majątku tej firmy.

GAZETA PRAWNA

Internetowe e-porównywarki nie są gwarancją najniższych cen

Osoby poszukujące okazji cenowych w internecie muszą pamiętać, że porównywarki internetowe nie są sklepami, a jedynie witrynami zestawiającymi oferty wirtualnych sklepów na podstawie publicznie dostępnych danych lub cenników dostarczanych przez sprzedawców. I odpowiedzialność za prawdziwość oferty zamieszczonej w porównywarce ponoszą tylko sprzedawcy internetowi.

PULS BIZNESU

Liczba danych przeraża

77 proc. dyrektorów marketingu w Polsce przyznaje, że nie czują się wystarczająco przygotowani do radzenia sobie ze wzrostem ilości danych.

Europa odwraca się od iPhone

Pozostające w słabości gospodarki i spadające ceny konkurencyjnych smartfonów szkodzą sprzedaży kultowego telefonu Apple w Europie, wynika z danych firmy badawczej Kantar Worldplanet ComTech.

Firmy łowią informacje w sieci

Większość przedsiębiorców poszukuje informacji związanych z ZUS, dotacjami unijnymi iprzepisami prawnymi.

NetWorld

Sophos aktualizuje platformę do zarządzania mobilnym bezpieczeństwem

Firma Sophos udostęniła właśnie najnowszą wersję oprogramowania Sophos Mobile Control - przeznaczonego dla firm rozwiązania do zarządzania funkcjami bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Najnowsze wydanie - 2.0 - można wykorzystać do zarządzania smartfonami i tabletami z systemami Apple iOS, Google Android, Windows Phone and BlackBerry OS.

Pamięci masowe Infortrend ze wsparciem dla napędów SSD

Infortrend wprowadza obsługę pamięci SSD do linii ESVA, EonStor DS i EonNAS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: