Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft zacznie zwalniać… Microsoft dogadał się z LG i znów zarobi… Straty pogrążają Vobis… Coraz więcej osób korzysta z Internetu przez komórkę… E-dotacje dostępne dla starszych firm… Ponad milion Polaków przeniosło numer telefoniczny do innych operatorów w 2011 r… Twitter słabiej niż inne serwisy społecznościowe radzi sobie z pedofilami… Apple zabrania używać iTunes do budowy broni… Już w lecie miliard na Facebooku… Apple zamiesza na rynku podręczników… Świat wyda w tym roku bilion dolarów na elektronikę użytkową…

COMPUTERWORLD

System informatyczny, na który czekają pacjenci

Protest lekarzy sparaliżował pracę przychodni, szpitali i aptek. Ministerstwo Zdrowia chciało, żeby sprawdzali oni ubezpieczenie pacjenta i poziom refundacji leków, za pomocą systemu IT, którego ciągle nie ma. Teraz zamierzają protestować aptekarze...

Capgemini zatrudni 100 osób w Opolu do nowego centrum usług outsourcingowych

Opole to piąte miasto, w którym Capgemini Polska uruchamia centrum usług. Zamierza w nim zatrudnić 100 pracowników.

XX Finał WOŚP w chmurze serwerów

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 40 milionów złotych. Część pieniędzy pochodzi ze sprzedaży prowadzonej przez sklep internetowy WOŚP. W tym roku zanotował on 141 tysięcy wizyt w jeden dzień przy paśmie ruchu wychodzącego na poziomie 20 mbit/s. Aby zapewnić bezawaryjne działanie strony przy takim natężeniu ruchu, niezbędne było odpowiednie zaplecze techniczne. Fundacja WOŚP ponownie postawiła na rozwiązanie w chmurze firmy Ogicom.

Radni z Pomorza już z tabletami

Pod koniec grudnia 2011 r. radni Sejmiku Województwa Pomorskiego otrzymali służbowe tablety. Ich wykorzystanie ma ograniczyć obieg dokumentów wewnętrznych w postaci papierowej i w rezultacie zmniejszyć koszty administracyjne związane z zakupem drukarek, akcesoriów i papieru.

RZECZPOSPOLITA

E-dotacje dostępne dla starszych firm

O unijne granty na nowe e-biznesy będą się teraz mogły ubiegać firmy działające do dwóch lat.

Coraz więcej osób korzysta z Internetu przez komórkę

Według najnowszych badań Gemiusa zwiększa się liczba osób przeglądających strony WWW przez smartfony i tablety.

Już w lecie miliard na Facebooku

Stale przybywa użytkowników największego portalu społecznościowego na świecie. W sierpniu ma ich być już miliard.

Microsoft dogadał się z LG i znów zarobi

Microsoft po raz kolejny pokazuje, że polityka zawierania porozumień patentowych opłaca się. Firma poinformowała o podpisaniu ugody, tym razem z LG.

GAZETA PRAWNA

Świat wyda w tym roku bilion dolarów na elektronikę użytkową

Wydatki konsumentów na technologiczne produkty przekroczą w tym roku na świecie po raz pierwszy kwotę 1 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 5 proc. w stosunku do rekordowej kwoty 993 mld dolarów z roku 2011 - wynika z raportu Digtal World firmy badawczej GfK, przygotowanego wspólnie z dorocznymi targami elektroniki użytkowej, CES w Las Vegas.

Ponad milion Polaków przeniosło numer telefoniczny do innych operatorów w 2011 r.

W 2011 r. 1,066 mln Polaków mogło przenieść swój numer telefoniczny do innego operatora telefonii komórkowej, poinformował rzecznik sieci Play Marcin Gruszka na blogu firmowym.

Nowy e-book, w którym można przewracać kartki

Naukowcy z Korei opracowali nowe oprogramowanie do książki elektronicznej. Dzięki niemu w e-bookach będzie można przewracać strony, zaznaczać fragmenty tekstu i wracać do zaznaczeń - poinformowały portale Eurekalert i KAIST.

WYBORCZA.BIZ

Twitter słabiej niż inne serwisy społecznościowe radzi sobie z pedofilami

Brytyjska agencja rządowa ds. ochrony dzieci w internecie (Ceop) zaalarmowała szefów Twittera, aby lepiej chronili dzieci przed sieciowymi przestępcami.

Składali konsolę Xbox. Zagrozili zbiorowym samobójstwem

Nawet 200 pracowników fabryki koncernu Foxconn w chińskim mieście Wuhan weszło na dach hotelu robotniczego i zagroziło samobójczym skokiem w obronie miejsc pracy.

PULS BIZNESU

Straty pogrążają Vobis

Dystrybutor sprzętu IT dzieli się i zmienia nazwę. Na rynku spekuluje się, że to początek końca.

Apple zamiesza na rynku podręczników

Apple, koncern technologiczny, nosi się z zamiarem wejścia na rynek podręczników szklonych.

Microsoft zacznie zwalniać

Microsoft, gigant komputerowy, na skutek wdrażania nowej strategii marketingowej przeprowadzi redukcję etatów.

Apple zabrania używać iTunes do budowy broni

Mark Gurman z portalu 9to5 Mac znalazł interesujący zapis w zasadach użytkowania serwisu iTunes.

NETWORLD

Symantec straszy konsumentów?

Pewien Amerykanin złożył do sądu pozew przeciwko koncernowi Symantec - twierdzi, że producent oprogramowania zabezpieczającego przejaskrawia zagrożenia związane z pewnym typem błędów systemowych, nieuczciwie zachęcając w ten sposób klientów do zakupu swoich produktów.

Storage Spaces - zarządzanie pamięcią masową w Windows 8

Łączenie w jedną całość setek dysków twardych, automatyczny backup danych, wspieranie thin provisioningu to tylko niektóre funkcje mechanizmu Storage Spaces, wbudowanego w najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 8.

BYWALEC

Pytania do ministra Boniego

Termin spotkania mamy ustalony na 20 stycznia. Mamy już kilka pytań, w tym m.in. o to, czy planuje - biorąc pod uwagę prowadzone przez CBA śledztwo - likwidację Centrum Projektów Informatycznych?

Internet Standard

Odkryj tajemnice Facebooka podczas webinarium PC Worlda

Nie wychodząc z domu możesz wziąć udział w szkoleniu "Facebook bez tajemnic" prowadzonym przez blogera Jacka Gadzinowskiego. Organizatorem webinarium jest magazyn PC World, Internet Standard objął szkokenie swoim patronatem.