Piątkowy Przegląd Prasy

Twitter wprowadza cenzurę… Apple przymyka oko na wykorzystywanie pracowników… Internauci są gotowi udostępniać swoje dane w zamian za bonusy od firm… Neelie Kroes zapowiada powstanie strategii cloud computing w Unii Europejskiej… Nokia ma 1,4 mld dol. straty w czwartym kwartale... Haker sypie hakera… Zobacz biura Facebooka… Stanowisko IAB Polska w sprawie ACTA…

COMPUTERWORLD

Zabezpiecz zasoby, unikniesz strat

Lekceważenie ryzyka informatycznego może słono kosztować. Na co warto zwracać uwagę, by uchronić się przed niespodziewanymi stratami i kosztami?

Neelie Kroes zapowiada powstanie strategii cloud computing w Unii Europejskiej

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej w Komisji Europejskiej zapowiedziała przygotowanie "EU’s Cloud Strategy" podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (World Economic Forum) w Szwajcarii.

Polska firma Mind-UP ma 200 tys. euro na prace nad interfejsem mózg-komputer

Centrum Badawczo-Rozwojowe Neuro-Code podpisało umowę z funduszem zalążkowym MicroBioLab rozpoczynający proces powołania spółki celowej Mind-UP. Mind-up otrzym 200 tys. euro na prace nad interfejsem mózg-komputer.

GAZETA PRAWNA

Internauci są gotowi udostępniać swoje dane w zamian za bonusy od firm

Firmy z branży handlowej, bankowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej mogą zacierać ręce. Najnowsze badania firmy doradczej KPMG, "Consumers & Convergence V. Zintegrowany styl życia" pokazują, że użytkownicy sieci są skłonni udostępniać coraz więcej informacji o sobie. Korporacjom będzie łatwiej zbierać dane o internautach, by podsuwać im swoje produkty i zwiększać sprzedaż.

Darmowy internet w Polsce. Zobacz, jak z niego korzystać

Darmowy Internet stał się faktem. Od 10 maja 2011 r. operator Aero2 oferuje w Polsce usługę BDI, czyli Bezpłatny Dostęp do Internetu. Forsal.pl przetestował usługę darmowego dostępu do internetu w Polsce. To naprawdę działa.

WYBORCZA.BIZ

Nokia: 1,4 mld dol. straty w czwartym kwartale. Sprzedaż o 21 proc. w dół

Strata jest większa od oczekiwań. Wartość sprzedaży spadła aż o jedną piątą - do 10 mld euro.

Haker sypie hakera

Czy na strony premiera Donalda Tuska włamał się 22-latek z Wrocławia? Tak twierdzą inni hakerzy, którzy opublikowali jego nazwisko, bo uznali to za e-terroryzm. - Włamałem się, takie hobby - mówi "Gazecie" haker.

PULS BIZNESU

Twitter wprowadza cenzurę

Twitter ogłosił w czwartek, że na wniosek lokalnych władz będzie blokował wpisy w pewnych krajach. Cenzurując wiadomości, serwis, który odegrał ważną rolę podczas arabskiej wiosny, zmienia swoją dotychczasową politykę - ocenia agencja Reutera.

Praca w Facebooku? Oto wymagania

Masz chrapkę na pracę w Facebooku? Na tablicy ogłoszeń portalu są oferty dla Polaków.

Zobacz biura Facebooka (GALERIA)

W reakcji na potok informacji o biurze Facebooka w Polsce, zerknęliśmy jak wyglądają inne biura tego portalu.

Apple przymyka oko na wykorzystywanie pracowników

Władze koncernu z Cupertino rzekomo od dawna wiedziały o wykorzystywaniu i skandalicznych warunkach pracy osób zatrudnionych w fabrykach Foxconn w Chinach - informuje "The New York Times".

NETWORLD

Testy penetracyjne pomogą w obronie przed cyberatakami

Nawet najbardziej zaawansowane zabezpieczenia okażą się nieskuteczne, gdy wykorzystywane w codziennej pracy systemy informatyczne są dziurawe. Prócz aktualizowania oprogramowania warto też sprawdzić jego podatność na ataki.

Kryształy Symetrii: raport Bezpieczny E-bank 2012

1 lutego ukaże się kolejna edycja Kryształów Symetrii - Bezpieczny E-Bank 2012.

Internet Standard

Stanowisko IAB Polska w sprawie ACTA

ACTA, czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement budzi w ostatnich dniach emocje zwykłych internautów, jak i branży internetowej. Stanowisko w sprawie kontrowersyjnych przepisów zajął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Allegro: działania Izby Skarbowej naruszają prawa użytkowników serwisu

Pod koniec grudnia Izba Skarbowa we Wrocławiu ogłosiła przetarg na dostęp on-line do bazy danych zaopatrzonej w narzędzie informatyczne zapewniające wyszukiwanie w tej bazie masowych informacji na temat użytkowników serwisów Grupy Allegro. Grupa Allegro złożyła oficjalną skargę do Ministra Finansów na działanie wrocławskiej Izby Skarbowej. Zdaniem Allegro działanie wrocławskiej Izby Skarbowej nie są legitymizowane żadną podstawą prawną, a dodatkowo naruszają prawa użytkowników serwisów należących do Grupy Allegro oraz samej spółki.

CIO

Dziewięć sekretów skutecznego działania w wielkiej firmie

Bezpieczeństwo może być ważnym tematem dla menedżerów biznesowych, ale w czasach narastającej niepewności ekonomicznej, wsparcie dla inicjatyw związanych z minimalizacją zagrożeń nie zawsze jest łatwe do pozyskania.


Zobacz również