Piątkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland będzie wykupywać akcjonariuszy mniejszościowych… Sieci Orange i T-Mobile łączy coraz więcej… Polkomtel ma 8 - 10 lat, aby zarobić na spłatę gigantycznego długu… France Telecom zaprzecza - nie ma planów sprzedaży części stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej… Słowenia zamroziła ratyfikowanie ACTA… Siri przed sądem… High-tech made in Poland… Trzy twarze Netii…

COMPUTERWORLD

Chmura na Javie

Oracle uruchomi niebawem własną publiczną chmurę, z której w modelu subskrypcyjnym będzie udostępniał swoje najważniejsze oprogramowanie.

Dolby Laboratories otwiera centrum badawczo-rozwojowe we Wrocławiu i szuka pracowników

Początkowo głównym zadaniem zespołu Dolby we Wrocławiu będzie adaptowanie technologii tej firmy na telefony komórkowe, tablety, set-top-boxy, odtwarzacze Blu-ray z dostępem do Internetu i adaptery multimediów. Firma chce zatrudnić w nowym centrum ok. 100 osób.

Comarch: 100 mln zł ze sprzedaży systemów biznesowych

W zeszłym roku, po raz pierwszy w historii, Comarch zarobił na sprzedaży rozwiązań sektora ERP ponad 100 mln zł. Rok 2012 ma przynieść wzrost obortów w sektorze ERP o przynajmniej 10 proc. Planowany jest m.in. systematyczny rozwój oferty.

RZECZPOSPOLITA

Trzy twarze Netii

"Stara Netia" zrealizowała prognozę na 2011 r. Netia po dwóch tygodniach od przejęcia Dialogu i Crowley Data Poland to wyniki od tej prognozy lepsze i ogromny zysk netto dzięki księgowemu zabiegowi. "Nowa Netia" chce zakończyć 2012 r. z 2,18 mld zł przychodów.

Sieci Orange i T-Mobile łączy coraz więcej

PTK Centertel (Orange) i Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) potwierdziły w czwartek, że pracują nad wdrożeniem usługi w oparciu o współdzielone pasmo częstotliwości.

GAZETA PRAWNA

Polkomtel ma 8 - 10 lat, aby zarobić na spłatę gigantycznego długu

Spółka Polkomtel musi się odchudzić, ponieść koszty budowy sieci LTE i zacząć zarabiać na szybkim internecie.

France Telecom zaprzecza - nie ma planów sprzedaży części stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej

France Telecom zakończył przegląd swego europejskiego portfela i nie ma planów wyprzedaży aktywów w Polsce - oświadczył Tom Wright, rzecznik francuskiego koncernu cytowany przez agencję Bloomberg.

WYBORCZA.BIZ

Ile wydają Słoweńcy na gazety w sieci? 26 tys. euro

W ciągu pierwszego miesiąca mieszkańcy Słowenii wydali na czytanie prasy w sieci łącznie ok. 26 tys. euro - informuje spółka Piano Media. I uważa to za sukces.

Słowenia zamroziła ratyfikowanie ACTA

Słowenia jako kolejny kraj Unii Europejskiej postanowiła zamrozić ratyfikowanie ACTA - zakomunikował w czwartek rzecznik rządu Anże Logar.

Filmy online: kiedy wreszcie podbiją internet?

Ipla w rękach Cyfrowego Polsatu, Iplex wybiera się na giełdę. Mowa o milionach, ale rynek filmów i seriali w internecie w Polsce to gra wyłącznie dla cierpliwych.

PULS BIZNESU

Siri przed sądem

Siri, aplikacja umożliwiająca sterowanie iPhone 4S za pomocą głosu, nie jest doskonała. Słabo zna angielski, a w Wielkiej Brytanii jest mężczyzną. W końcu trafiła przed sąd w USA - informuje "The Wall Street Journal".

High-tech made in Poland

9livesdata, Psiloc, Digital Core Design czy PlanetSoft to przykłady małych polskich firm IT, odnoszących sukcesy w skali globu.

Asseco Poland będzie wykupywać akcjonariuszy mniejszościowych

Asseco Poland, które zapowiedziało plan wykupu akcjonariuszy mniejszościowych swoich spółek zależnych, w pierwszej kolejności wykupi najprawdopodobniej akcjonariuszy Asseco Central Europe.

NETWORLD

Whitfield Diffie: potrzebujemy porządnego kodu

Whitfield Diffie - jeden z pionierów współczesnej kryptografii i uznany ekspert ds. bezpieczeństwa - przedstawił trzy podstawowe zasady tworzenia bezpiecznych aplikacji. Jego zdaniem mimo wszystkich zmian, które w ostatnich latach nastąpiły w IT, podstawowa zasada wciąż jest ta sama - kluczem do tworzenia bezpiecznego oprogramowania jest po prostu dobrze napisany kod.

IBM wprowadza do oferty nowe rozwiązania x86

IBM wprowadził na rynek kilka nowych rozwiązań klasy x86. Są to następujące produkty: trzy serwery zawierające intelowskie procesory Xeon, rozwiązania linii IBM SmartCloud przeznaczone dla firm średniej wielkości (oparte na serwerze System x 3650 M4) oraz nowa wersja BladeCenter Foundation for Cloud (BCFC; zintegrowana platforma wirtualizacji z wbudowanym systemem zarządzania).