Piątkowy Przegląd Prasy

Wyścig Play i T-Mobile na godziny… TP zniknie do końca czerwca… Netia dalej stawia na przejęcia i szykuje na to finanse… W sieci pojawiają się ciągle nowe zagrożenia… Anonymous wyłączą w sobotę internet?... Wojsko ściga internautów za obrażanie żołnierzy… TP SA zapłaci 240 mln zł kary?...

COMPUTERWORLD

Jarosław Bauc zakończył współpracę z Polkomtelem

Jarosław Bauc złożył rezygnację z funkcji członka zarządu spółki w dniu 28 marca 2012.

W Szczecinie powstanie Hackerspace

W poniedziałek, 2 kwietnia br. oficjalnie rozpocznie swoją działalność pierwszy w Szczecinie i w regionie zachodniopomorskim "Hackerspace". Będzie to przestrzeń, gdzie będą się spotykać i tworzyć ludzie, których łączy duch kultury hakerskiej. Pierwszym projektem, który będzie realizowany przez szczecińskich hakerów w Technoparku Pomerania, będzie otwarta technologia domów inteligentnych.

RZECZPOSPOLITA

Wyścig Play i T-Mobile na godziny

Polska Telefonia Cyfrowa dotrzymała słowa i wieczorem odpowiedziała czynem na nową promocję P4 (sieć Play). Reakcją na Formułę 4.0 - jest T-Mobile Frii. Problem jest jeden. Obie oferty są niemal identyczne i trudno ocenić, która z sieci wpadła na pomysł pierwsza.

TP zniknie do końca czerwca - oficjalnie

Giełdowa spółka podała pierwsze oficjalne informacje o szykującym się rebrandingu największej stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej w kraju z TP na Orange.

GAZETA PRAWNA

Netia dalej stawia na przejęcia i szykuje na to finanse

Po przejęciu Telefonii Dialog, Crowley Data Poland i kilkudziesięciu lokalnych sieci internetowych, Netia przymierza się do kolejnych zakupów. Na celowniku są m.in. TK Telekom i Exatel. Dzięki akwizycjom operator pozyskał ok. 140 tys. abonentów i 3 razy więcej zasobów sieciowych.

W sieci pojawiają się ciągle nowe zagrożenia

Coraz większa liczba zagrożeń oraz przenoszenie danych i aplikacji do internetowej chmury powoduje, że użytkownicy muszą na nowo przemyśleć politykę bezpieczeństwa IT.

WYBORCZA.BIZ

Wojsko ściga internautów za obrażanie żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej chce, by prokuratury, ze względu na "interes społeczny" z urzędu ścigały internautów, którzy szkalują polskich żołnierzy na forach. Autorom wpisów grozi do dwóch lat więzienia. Pisma do prokuratur właśnie wyszły z resortu obrony.

TP SA zapłaci 240 mln zł kary? Tego domagają się Długie rozmowy

Firma Długie Rozmowy wezwała Telekomunikację Polską do zapłaty prawie ćwierć miliarda złotych kar umownych naliczonych ze względu na brak realizacji zamówień na usługi WLR (jest to usługa hurtowego dostępu do sieci). Równocześnie TP SA zapowiedziała pozew wobec MNI Telecom - spółki, która bezpośrednio kontroluje Długie Rozmowy.

PULS BIZNESU

Anonymous wyłączą w sobotę internet?

Słynna grupa hakerska w najbliższą sobotę spróbuje zaatakować cały internet.

NETWORLD

Google udostępnia narzędzie e-discovery dla Google Apps for Business

Pakiet Google Apps for Business został wzbogacony o funkcję Apps Vault - narzędzie automatycznie zapisujące, archiwizujące i indeksujące wszystkie wiadomości e-mail i rozmowy prowadzone przez pracowników za pomocą komunikatorów internetowych.

Jeden prosty krok do lepszego bezpieczeństwa sieci

Wiele firm zatrudnia konsultantów od spraw bezpieczeństwa, płacąc często niemało za ich porady, z których później nie korzysta. Mówi się, że bezpieczeństwo jest priorytetem, ale te słowa bardzo często nie znajdują potwierdzenia w czynach.