Piątkowy Przegląd Prasy

E-bankowość coraz popularniejsza… Orange z no limit jeszcze w kwietniu… Sektor publiczny nie myśli o backupie… Starsi Polacy wykluczeni cyfrowo… E-dotacje dla grupki przedsiębiorców… Sądowa porażka autora pozwu o współwłasność Facebooka…

COMPUTERWORLD

Andrzej Molski został prezesem Young Digital Planet

Andrzej Molski zastąpił Waldemara Kucharskiego na stanowisku prezesa Young Digital Planet. Kucharski, który zakładał w 1990 r. YDP, pozostanie jeszcze przez pewien czas doradcą zarządu spółki. Potem całkowicie skoncentruje się na rozwoju firmy Learnetic, którą wraz z innymi założycielami YDP otworzył w 2010 r.

16 kwietnia Boni pokaże "raport otwarcia" na temat e-administracji

Minister Boni poinformował, że prace nad dokumentem "Polska 2.0 nowy start dla e-administracji" są na ukończeniu. Raport miał być gotowy już w lutym. W między czasie zmieniło się jednak kierownictwo CPI, które odpowiada za wiele projektów związanych z e-administracją.

RZECZPOSPOLITA

Starsi Polacy wykluczeni cyfrowo

Na 13 milionów Polaków po pięćdziesiątce aż 10 milionów nie korzysta z Internetu. Gospodarka Polski traci z tego tytułu kilka miliardów złotych rocznie.

E-dotacje dla grupki przedsiębiorców

Tylko 91 z 746 nowych projektów internetowych przyznano unijne dofinansowanie.

E-bankowość coraz popularniejsza

Na koniec IV kwartału 2011 r., po raz pierwszy w historii z usług bankowości internetowej aktywnie korzystało ponad 10 mln Polaków, czyli o 1 mln więcej niż rok wcześniej - wynika z najnowszego raportu [email protected], opublikowanego przez Związek Banków Polskich.

GAZETA PRAWNA

Orange z no limit jeszcze w kwietniu

Operator zapowiada, że przebije Playa, T-Mobile i Plusa większą liczbą usług, w których nie będzie limitów.

Sądowa porażka autora pozwu o współwłasność Facebooka

Amerykanin, który rości sobie pretensje do własności połowy Facebooka, nie uzyska, przynajmniej na tym etapie procesu, prawa do konfrontacji z założycielem firmy, Markiem Zuckerbergiem - zdecydował sąd w USA.

PULS BIZNESU

Sektor publiczny nie myśli o backupie

Instytucje publiczne wykazują najniższe zaufanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania środowisk po awarii.

NETWORLD

Microsoft Desktop Optimization Pack z nowymi narzędziami wirtualizacyjnymi

Microsoft zaprezentował nowości, które pojawią się w najnowszej wersji zestawu narzędzi administracyjnych Desktop Optimization Pack. Podczas ich tworzenia silnych nacisk położono na funkcje związane z wirtualizacją.