Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft poluje na biznesowego facebooka… Dziś rusza elektroniczna platforma ZUS… Walka o nowe domeny internetowe… Tak ma wyglądać najnowszy Windows Phone… Nokia zaciska pasa - zwolni 10 tys. osób, zamyka oddziały w Niemczech i Kanadzie… Wielka aktualizacja - Microsoft łata 26 luk… Parki rozrywki Angry Birds mają opanować Chiny… Inżynier papieża nie zaginął…

COMPUTERWORLD

Nokia zaciska pasa - zwolni 10 tys. osób, zamyka oddziały w Niemczech i Kanadzie

Zmniejszenie zatrudnienia i konsolidacja działalności mają pozwolić na ograniczenie kosztów operacyjnych fińskiego koncernu. Potwierdzono również zamiar sprzedaży marki Vertu. Niezależnie od tego nadal zapowiadany jest rozwój oferty. Plany zakładają, że telefony firmy Nokia będą wyróżniać się od konkurencji m.in. rozbudowanymi funkcjami.

Dziś rusza elektroniczna platforma ZUS

Od dziś wszyscy ubezpieczeni mogą korzystać z elektronicznej platformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na swoim prywatnym profilu mogą sprawdzić m.in. informacje o wysokości zgromadzonych środków na emeryturę, składkach odprowadzanych przez pracodawcę i środkach przekazywanych do otwartego funduszu emerytalnego. Od lipca przez platformę ZUS będzie też można składać wnioski przez internet.

RZECZPOSPOLITA

Walka o nowe domeny internetowe

Wpłynęło niemal 2 tys. wniosków o nadanie nowych nazw domen jak np. .shop, .book. Ponad 100 chce Google, zaś Facebook ostatecznie nie złożył wniosku.

Elektronika dla kobiet

Media Markt w Austrii w swoich sklepach testuje specjalne strefy przeznaczone dla kobiet.

GAZETA PRAWNA

Tak ma wyglądać najnowszy Windows Phone

W przyszłym tygodniu Microsoft ma zaprezentować na konferencji w San Fransisco nowy model Windows Phone. Już teraz wyciekły zrzuty z ekranów nowego modelu.

WYBORCZA.BIZ

Parki rozrywki Angry Birds mają opanować Chiny

Rovio, producent popularnej gry komputerowej "Angry Birds", chce zbudować sieć parków tematycznych w Chinach.

PULS BIZNESU

Inżynier papieża nie zaginął

Watykan zdementował w czwartek doniesienia dziennika "La Repubblica" o rzekomym zaginięciu 36-letniego byłego hakera, który pracuje za Spiżową Bramą jako ekspert ds. bezpieczeństwa systemu informatycznego i zna wszystkie kody dostępu do tamtejszej sieci.

Microsoft poluje na biznesowego facebooka

Microsoft prowadzi rozmowy na temat przejęcia Yammera, sieci społecznościowej dla biznesu. Gigant może wydać na ten zakup nawet miliard dolarów.

NETWORLD

Wielka aktualizacja - Microsoft łata 26 luk

Koncern z Redmond udostępnił kolejny pakiet poprawek dla swojego oprogramowania - usunięto w sumie 26 różnych błędów, w tym m.in. luki w Internet Explorerze, które są już wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Koniec PC? - jeszcze nie czas

Adaptacja rynkowa technologii wirtualnych desktopów nie jest taka, jak od kilku lat tego się oczekuje. "Pecet" wciąż trzyma się mocno, choć rynek czeka na dojrzalsze i bardziej kompleksowe produkty wirtualne. Najnowsze rozwiązania techniczne i protokoły mają szansę zwiększyć wydajność VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i wkrótce spopularyzować tę platformę.