Piątkowy Przegląd Prasy

Trwa wyprzedaż akcji Szeptela. FT nie zrealizował opcji zakupu 2,5% i jednej akcji TP SA. Nowi gracze na rynku telefonicznych połączeń międzynarodowych proponują ceny znacząco tańsze od oferowanych przez dotychczasowego monopolistę.

PARKIET

Wyprzedaż Szeptela

Podczas wczorajszej sesji właściciela zmieniło ponad milion akcji Szeptela (7,5% kapitału) przy spadku kursu o ponad 16% na zamknięciu. Według obserwatorów w wyprzedaży mogą brać udział najwięksi akcjonariusze spółki, np. CDM Pekao, którego właściciel - bank Pekao - domagał się upadłości spółki. (s. 3)

Tanieją akcje Netii

W ciągu ostatniego miesiąca akcje Netii potaniały o ponad 20%. Zbliża się bowiem termin wprowadzenia do obrotu akcji ratunkowej emisji papierów serii H, które wierzyciele operatora objęli za długi. Cena emisyjna przy obiorze akcji wynosiła 1,08 zł. (s. 3)

PULS BIZNESU

FT jednak nie dokupił TP SA

France Telecom nie skorzystał z opcji zakupu 2,5% i jednej akcji TP SA, która wygasła wraz z końcem 2002 roku. Do budżetu nie trafiło tym samym ponad 550 mln zł. Francuski telekom nadal podkreśla jednak, że TP SA pozostaje jedną z jego najważniejszych inwestycji. (s. 6)

RZECZPOSPOLITA

Nowy system IT w GUS

Comp Rzeszów zakończył prace nad nową hurtownią danych w Głównym Urzędzie Statystycznym. Prace w ramach kontraktu wartego 6,5 mln zł trwały rok. (s. B 1)

Ceny wyraźnie niższe niż w TP SA

Połączenia międzynarodowe u operatorów niezależnych, którzy rozpoczęli działalność z początkiem roku, są tańsze niż u dotychczasowego monopolisty. W przypadku Energisu upusty i rabaty pozwalają na dzwonienie nawet o 40% taniej, w przypadku Netii taniej jest w połączeniach z Europą Zachodnią, USA, Kanadą, Australią, ale także krajami naszego regionu - od 12,5% do nawet 73%. (s. B 2)