Piątkowy Przegląd Prasy

Action sprzeda się taniej niż wcześniej planował... Dzisiaj ruszył system e-GIODO... ABW zatrzymała byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, powołanego przez SLD... Trzecia generacja kiełkuje nad Wisłą... Aptekarze walczą z internetową konkurencją, która coraz skuteczniej odbiera im klientów... Operatorzy telefonii stacjonarnej już teraz są w stanie zaproponować niższe ceny, ale nie chcą rezygnować ze swoich marż... Tomasz Jażdżyński: kiedyś portale sprzedawały marzenia, dziś wyniki...

PARKIET

Action sprzeda się taniej niż wcześniej planowałCena emisyjna akcji Actionu została ustalona na 12 zł. Jeśli spółce uda się sprzedać wszystkie nowe walory, pozyska od inwestorów 54 mln zł. Plany zakładały zebranie od 70 do 90 mln zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=445912 (dostęp płatny)

Dzisiaj ruszył system e-GIODODzisiaj zostanie uruchomiony elektroniczny system kontraktów z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=19196D13-52AB-4BF6-B975-700506E2240C (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Miliony poszły w błotoABW zatrzymała byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, powołanego przez SLD. Razem z dwoma podwładnymi Leszek C. odpowie za kuriozalny przetarg na komputery.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060707/kraj/kraj_a_3.html

Brakuje kapitału na wiedzęTylko przedsiębiorstwa z Cypru, Malty i Litwy przeznaczają mniej na nowe technologie niż polskie spółki - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060707/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Trzecia generacja kiełkuje nad WisłąCo trzeci model telefonu komórkowego oferowany na Zachodzie to urządzenie współpracujące z sieciami trzeciej generacji. W Polsce aparaty tego typu mają nadal niewielki udział w rynku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060707/ekonomia/ekonomia_a_15.html

W Unii można, w Polsce nieAptekarze walczą z internetową konkurencją, która coraz skuteczniej odbiera im klientów. Kilka sporów może zakończyć się w sądzie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060707/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Naszym atutem są zdolni matematycyAmerykański koncern Bunge otworzył w Warszawie instytut matematyczny. Będzie on oceniać ryzyko rynkowe i finansowe projektów biznesowych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060707/ekonomia/ekonomia_a_14.html

GAZETA PRAWNA

Obniżka cen połączeń jest możliwa ale nie od razuOperatorzy telefonii stacjonarnej już teraz są w stanie zaproponować niższe ceny, ale nie chcą rezygnować ze swoich marż. Może zmusi ich do tego telefonia internetowa.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1749.81.3.2.5.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Tomasz Jażdżyński: kiedyś portale sprzedawały marzenia, dziś wyniki Spółki internetowe jak biblijny syn marnotrawny wracają w ramy "starej ekonomii". - O ile w 2000 r. liczyła się liczba odsłon i użytkowników, to obecnie patrzy się na przychody i zyski. To taka sama branża jak każda inna - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes portalu Bankier.pl, a wcześniej Interia.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3467675.html