Piatkowy przegląd prasy

O ponad 40% zdrożały akcje Ster-Projektu w ciągu niespełna miesiąca. Yahoo! przyniósł zyski większe od spodziewanych. Dobiegają końca rozmowy udziałowców Polcardu z G-Tech w sprawie sprzedaży akcji spółki.

GAZETA WYBORCZA

Dane z odzysku

Błąd człowieka to najczęstsza przyczyna utraty danych komputerowych w Polsce. Nie brakuje jednak akcji sabotażowych ze strony zwolnionych pracowników czy ataków złowrogich wirusów. (s. 24)

PULS BIZNESU

Polcard: ZBP myśli, G-Tech jeszcze czeka

Dobiegają końca negocjacje udziałowców Polcardu z G-Tech w sprawie sprzedaży akcji spółki obsługującej bezgotówkowe transakcje. Tymczasem Związek Banków Polskich waha się jeszcze, czy sprzedaż udziałów w Polcardzie to gra warta świeczki. (s. 6)

Techmex stawia na usługi...

Techmex, bielska firma informatyczna, prognozuje w br. wzrost przychodów o 25% i poprawę marzy o 40%. Sposobem na tak znaczne wzrosty ma się okazać skupienie uwagi na usługach. (s. 7)

PARKIET

Ster-Projekt odrania straty

Ponad 40% zyskały akcje Ster-Projektu w ciągu niespełna miesiąca. Zdaniem analityków, nowa strategia spółki może w bieżącym roku przynieść wymierne efekty. (s. 4)

Wyniki Yahoo lepsze od prognoz

Portral Yahoo! w minionym kwartale przyniósł inwestorom zyski większe od prognoz. Spółka zapowiada znaczne inwestycje w rozszerzenie dostępu do szybkich łączy internetowych. (s. 8)