Piątkowy przegląd prasy

Konsorcjum Softbanku, Accenture i firmy Alnova wdroży nowy system informatyczny w PKO BP. Do 30 czerwca konsorcjum banków na czele z BRE ma wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia El-Netu. ComArch dostarczy i wdroży w BPH PBK internetowy system obsługi klientów.

Parkiet

Softbank wygrał przetarg

Konsorcjum Softbanku, Accenture i firmy Alnova wdroży nowy system informatyczny w PKO BP. Negocjacje na temat szczegółów kontraktu mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Jego wartość szacowana jest na ponad 2 mld zł. (s. 1)

Gra o El-Net

Do 30 czerwca konsorcjum banków na czele z BRE ma wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia El-Netu. W najbliższych dniach może więc zapaść decyzja co do dalszych losów zadłużonego przedsiębiorstwa. (s. 3)

Puls Biznesu

ComArch działa dla BPH PBK

ComArch dostarczy i wdroży w BPH PBK internetowy system obsługi klientów. Wynagrodzenie za wdrożenie i utrzymanie systemu przez 3 lata wyniesie ok. 12 mln zł brutto. (s. 4)

Gazeta Wyborcza

Aresztowano byłego pracownika... Microsoftu, który kupił przez internetowy system zamówień koncernu oprogramowanie o łącznej wartości 17 mln USD, a później odsprzedawał je z zyskiem. 43-letni Richard Gregg był koordynatorem projektu rozbudowy systemu Windows. (s. 25)