Piątkowy przegląd prasy

Aż 45 firm odebrało od czwartku specyfikację przetargową na budowę systemu CEPiK. PTK Centertel może liczyć na zwrot prawie 10 mln zł podatku. Arun Sarin, nowy prezes Vodafone, potwierdził wczoraj, że Polkomtel jest potencjalnym celem dla brytyjskiej firmy.

Gazeta Wyborcza

Weszli do systemu

System informatyczny autorstwa łódzkiej firmy Wonlok trafi do rosyjskiego banku. Wartość kontraktu - na początek 10 mln zł. Wonlok zainstaluje w Komercyjnym Banku Dialog-Optim z Moskwy swój system komputerowy Eurobank On-line. (s. 23)

Centertel wygrał z fiskusem

PTK Centertel może liczyć na zwrot prawie 10 mln zł podatku. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wczoraj decyzję warszawskiej izby skarbowej, która uznała, że PTK Centertel jest płatnikiem zryczałtowanego, 10-proc. podatku wynikającego z realizacji umowy z 1991 r. "o pomocy technicznej i w zarządzaniu", zawartych z France Telecom Mobile International i Ameritech International. NSA dopatrzył się błędów w ustaleniach fiskusa. (s. 23)

Parkiet

Polkomtel celem Vodafone

Arun Sarin, nowy prezes Vodafone, potwierdził wczoraj, że Polkomtel jest potencjalnym celem dla brytyjskiej firmy. Tymczasem trwają przygotowania do sprzedaży akcji operatora sieci Plus GSM - na liście instytucji, które chcą doradzać przy tym procesie, liczą się tylko trzy banki. (s. 3)

Puls Biznesu

CEPiK bije rekordy popularności

Aż 45 firm odebrało od czwartku specyfikację przetargową na budowę systemu CEPiK za 500 mln zł. Oferty można składać do 25 sierpnia - w przetargu startują wszystkie największe polskie firmy IT. (s. 9)