Piątkowy przegląd prasy

CDM Pekao spodziewa się, że na polskim rynku telefonii komórkowej najszybciej będzie rósł Centertel, a na drugim biegunie ulokował Polkomtela. Vodafone wycofuje się z Japonii. Dell rozpoczął kolejną wojnę cenową.

GAZETA WYBORCZA

Ożywienie chwilowe czy na stałe?

To, czy na świecie i na warszawskiej giełdzie obserwujemy trwałą zmianę trendu koniunktury, czy tylko mocne odreagowanie niedawnej bessy, może się rozstrzygnąć dopiero jesienią. Odpowiedź przyjdzie z USA. (s. 18)

PULS BIZNESU

CDM Pekao: Polkomtel może stracić

CDM Pekao oczekuje, że na polskim rynku telefonii komórkowej najszybciej będzie rósł Centertel. Zdaniem analityków banku, na zdecydowaną obniżkę cen usług klienci musza poczekać do 2006 r. Najmniejszy udział we wzroście rynku CDM Pekao wróży Polkomtelowi, który w II kw. spadł z drugiego miejsca pod względem liczby klientów. (s. 3)

Vodafone wycofuje się z Japonii

Największy na świecie operator komórkowy, sprzedał sieć stacjonarną Japan Telecom amerykańskiemu funduszowi Riplewood Holdings. (s. 10)

PARKIET

Dell tnie ceny

Dell rozpoczął na amerykańskim rynku nową wojnę cenową, obniżając z dnia na dzień ceny pecetów i akcesoriów nawet o 20%. (s. 8)