Piątkowy przegląd prasy

Elektrim musi otrzymać co najmniej 450 mln euro ze sprzedaży Deutsche Telekom 51% udziałów PTC, operatora sieci komórkowej Era - w przeciwnym razie warszawski holding będzie dążył do zablokowania transakcji. Netia zamierza zwolnić do końca marca przyszłego roku do 300 pracowników.

Gazeta Wyborcza

Warunki Solorza

Elektrim musi otrzymać co najmniej 450 mln euro ze sprzedaży Deutsche Telekom 51% udziałów PTC, operatora sieci komórkowej Era. W przeciwnym razie warszawski holding będzie dążył do zablokowania transakcji. Niemcy złożyli w poniedziałek w Paryżu ofertę opiewającą na kwotę 1 mld euro. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "GW", zdumiony Zygmunt Solorz, szef Polsatu i główny akcjonariusz Elektrimu, spodziewał się negocjacji, a otrzymał "świstek papieru" z ofertą, której termin wygasa 5 września, a warunki nie mogą ulec zmianie. (s. 19)

Netia zwalnia

Netia zamierza zwolnić do końca marca przyszłego roku do 300 pracowników. Obecnie firma zatrudnia 1,3 tys. osób. "Planowana redukcja zatrudnienia związana jest z trwającym procesem reorganizacji grupy Netia, ukierunkowanym na uproszczenie struktur organizacyjnych i procesów wewnętrznych, mającym na celu zwiększenie poziomu konkurencyjności spółki" - napisano w komunikacie Netii. (s. 22)

Parkiet

PTC wygrała przetarg

Era GSM wygrała przetarg rozpisany przez PKO BP. Do tej pory pracownicy banku korzystali z usług wszystkich trzech operatorów komórkowych działających na polskim rynku. Wartości umowy nie ujawniono. (s. 3)

Elektroniczna współpraca

Obcięcie kosztów i znaczące rozszerzenie oferty dla klientów to główny cel umowy o współpracy pomiędzy eCard oraz Xtrade. Niższe koszty oznaczają oszczędności dla głównych akcjonariuszy obu firm, wśród których znajdują się m.in. BRE, Optimus, ComputerLand i BZ WBK. (s. 5)