Piątkowy przegląd prasy

Mamy ożywienie gospodarcze. Netia chce wydać 600 mln zł. Elektrim blokuje przejęcie PTC przez Deutsche Telekom. Polkomtel myśli o nowej marce.

GAZETA WYBORCZA

Koniec kryzysu?

Trzeba jasno stwierdzić – mamy ożywienie gospodarcze. Ekonomiści nie są jednak zgodni w dwóch sprawach. Jak długo utrzyma się wzrost i kto jest ojcem sukcesu. (s. 26)

PULS BIZNESU

Resort w ogniu krytyki

Firma Harpo oraz Fundacja Praca dla Niewidomych oskarżają resort edukacji o ograniczenie dostępu do przetargu na dostawę 11 pracowni komputerowych dla niewidomych. (s. 3)

Netia ma do wydania 600 mln zł

Netia podliczyła rachunki i wyszło jej, że na przejęcia może przeznaczyć 600 mln zł. W najbliższym kręgu jej zainteresowań leży El-Net i Tel-Energo. (s. 7)

Elektrim chce zmusić Vivendi do rozmów

Elektrim zrobił to, co obiecał. Zablokował przeprowadzenie transakcji sprzedaży udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej Deutsche Telekom. (s. 7)

PARKIET

Plus i Vodafone na jednym szyldzie

Polkomtel rozmawia ze swoimi akcjonariuszami: Vodafone i TDC, o połączeniu marki jednego z nich z Plusem. Akceptacja pomysłu będzie zależała od tego, czy jego realizacja przyniesie polskiemu operatorowi finansowe korzyści. (s. 4)