Piątkowy przegląd prasy

Placówka badawcza Oracle na Politechnice Warszawskiej. Elektrim chce więcej za Erę. Telekomunikacja Polska porządkuje nieruchomości i kontakty z klientami. Hoga likwiduje darmowe konta pocztowe.

GAZETA WYBORCZA

Mobilny Oracle

Koncern informatyczny Oracle otwiera w Polsce we współpracy z Politechniką Warszawską ośrodek rozwoju i produkcji oprogramowania. Jego inżynierowie będą tworzyć software związany z technologiami mobilnymi. (s.29)

Puls Biznesu

Dwie propozycje Elektrimu

Dzisiaj minie drugi termin, jaki Deutsche Telekom wyznaczył Vivendi i Elektrimowi na podjęcie decyzji w sprawie oferty przejęcia 51 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). (s.3)

Parkiet

Porządki w TP

Nawet kilkaset milionów dolarów może uzyskać Telekomunikacja Polska w wyniku zastosowania operacji leasingu zwrotnego. 22 września TP rozpocznie przekazywanie danych o 11 milionach abonentów do jednego systemu informatycznego (CRM). Do tej pory projekt kosztował 200 mln złotych. (s.5)

Koniec darmowej poczty w Hoga.pl

Tylko do 13 września użytkownicy darmowych kont pocztowych, prowadzonych przez Hoga.pl, będą mogli korzystać na dotychczasowych warunkach. W ten sposób spółka realizuje strategię odejścia od działalności internetowej na rzecz oferowania usług informatycznych. (s.6)