Piątkowy przegląd prasy

Warszawska sieć Aster City od października zmienia nazwę i logo. Microsoft prosi KE o termin przesłuchania. Optimus wraca do rozmów z JTT. Ster-Projekt przejmie DRQ za ponad 50 mln zł. Czy Kompania Węglowa sprzeda akcje TP razem z MSP?

Aster dawniej City

Warszawska sieć kablowa i internetowa w 2004 r. zamierza poszerzyć zasięg oferowania usług dostępowych o kolejne 100 tys. mieszkań. Będzie to wymagało inwestycji rzędu 20 mln zł. (s. 28)

Przesłuchanie giganta

Microsoft zwrócił się do Komisji Europejskiej z prośbą o wyznaczenie terminu zamkniętego przesłuchania, na którym przedstawiciele koncernu złożą wyjaśnienia w sprawie o wykorzystywanie pozycji monopolistycznej. (s. 28)

PULS BIZNESU

Fiskus połączy producentów PC

Wrocławski producent komputerów, którym kieruje Paweł Ciesielski, ma kontrakty, ale środki pożarła mu wojna z fiskusem. Umowy JTT są łakomym kąskiem dla giełdowej spółki, kierowanej przez Andrzeja Widerszpila. Nic nie stałoby na przeszkodzie fuzji, gdyby nie fakt, że nowosądecka firma ledwo co stanęła na nogi po restrukturyzacji. JTT chce oddać Optimusowi wygrane w resorcie edukacji kontrakty za 12 mln zł. (s. 4)

PARKIET

Ster-Projekt: czas na akwizycje

Ster-Projekt pod koniec przyszłego tygodnia podpisze umowę z Grupą Onet, dotyczącą przejęcia kontroli nad spółką DRQ. Wartość tej akwizycji przekroczy 50 mln zł, co czyni ją jedną z największych tegorocznych przejęć w branży IT. Spółka sfinansuje ją dzięki emisji akcji, z której zamierza pozyskać około 100 mln zł. (s. 1)

Nieufność analityków

Środowisko analityków nie ufa przedstawicielom MSP, którzy zapewniali, że Kompania Węglowa nie zostanie dokapitalizowana akcjami TP. Ich zdaniem mimo zapewnień ministerstwa, doszło do tego i KW weźmie udział w ofercie zaplanowanej na IV kwartał. (s. 3)