Piątkowy przegląd prasy

Jest szansa, że do kosza trafią kolejne zapisy nowej ustawy o VAT. Środowa sesja pogorszyła sytuację posiadaczy akcji, zwłaszcza firm IT. BT Group przechodzi na IP. Planowana zmiana statutu spółki Prokom Software ma umocnić pozycję Ryszarda Krauzego.

RZECZPOSPOLITA

Prokom: kontrowersyjny projekt zmiany statutu

Notowana na giełdzie spółka Prokom Software opublikowała projekty uchwał na zwołane na 30 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy. Planowana jest zmiana statutu spółki, która zapewni znaczne wzmocnienie pozycji prezesa i największego akcjonariusza - Ryszarda Krauzego. Mniejszościowi udziałowcy spółki nie kryją zdziwienia i oburzenia.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040611/ekonomia/ekonomia_a_19.html

PULS BIZNESU

Kontratak sejmowej opozycji

Jest szansa, że do kosza trafią kolejne zapisy nowej ustawy o VAT, niekorzystne dla firm i niezgodne z VI dyrektywą Unii.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=299167

BT przestawi sieć na protokół IP

BT Group, największa firma telekomunikacyjna w Wielkiej Brytanii, zaprezentowała strategię na następne pięć lat. Operator zapowiada przekształcenie firmy w nowoczesne przedsiębiorstwo oparte na najnowszych technologiach. Do 2009 r. ma ono dzięki temu osiągnąć 1 mld GBP (6,9 mld zł) oszczędności rocznie. Przygrywką do zmian będzie porzucenie tradycyjnej technologii PSTN na rzecz protokołu

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=299157 (dostęp płatny)

Fatalny dzień gigantów rynku, zwłaszcza firm IT

Środowa sesja pogorszyła sytuację posiadaczy akcji. Pozbywali się akcji inwestorzy myślący już o długim weekendzie. Wprawdzie w piątek sesja na GPW się odbędzie, dużych obrotów jednak nie należy się spodziewać. W związku z pogrzebem Ronalda Reagana nie odbędą się też sesje w USA. Duzi rodzimi inwestorzy będą trzymać się z dala od GPW. Stery rynku przejmą zapewne spekulanci.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=299171 (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Czy Krauze sprzedaje akcje Prokomu?

Nie na żarty obawiają się tego inwestorzy giełdowi, którzy w czasie środowej sesji ostro przecenili papiery informatycznego potentata - straciły ponad 5 proc. wartości.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2123318.html