Piątkowy przegląd prasy

Co nas pociąga w skrzynkach... Polskie plany Billa Gatesa... Pekao wróci do państwa?... Publiczna informacja o niezapłaconych rachunkach...

RZECZPOSPOLITA

Co nas pociąga w skrzynkach

Co drugi pracownik dużej polskiej firmy uzależniony jest od poczty elektronicznej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060203/nauka/nauka_a_2.html

Polskie plany Billa Gatesa

Otwarcie regionalnego centrum rozwojowego w Polsce zapowiedział wczoraj w Warszawie Bill Gates, twórca jednej z największych firm informatycznych na świecie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060203/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Gazeta.pl

Pekao wróci do państwa?

Rząd wytacza coraz cięższe działa w sprawie bankowej fuzji. Wiceminister skarbu grozi włoskiemu UniCredito: albo w ciągu trzech miesięcy pozbędziecie się akcji BPH, albo... zabierzemy wam Pekao. - To kolejna zagrywka negocjacyjna rządu - twierdzą analitycy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3145534.html

PULS BIZNESU

Microsoft utworzy w Polsce Centrum Inżynierii Oprogramowania

Microsoft Corporation uruchomi w Warszawie Centrum Inżynierii Oprogramowania. Będzie to trzecie takie centrum na świecie, po ośrodkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii - poinformował na konferencji prasowej założyciel Microsoft Corporation i prezes rady nadzorczej Bill Gates, który przebywał w czwartek z jednodniową wizytą w Polsce.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7355&guid=775E8E6B-954C-443E-AC4F-A0884ABDF98B

GAZETA PRAWNA

Publiczna informacja o niezapłaconych rachunkach

Za zwłokę w zapłacie rachunku telefonicznego lub raty za pralkę można trafić na publiczną listę dłużników. Jeśli nie uregulują oni należności - żaden bank nie udzieli im kredytu, a kontrahenci w biznesie uznają ich za niesolidnych partnerów. Jednak części osób, które się znalazły w rejestrze, nie stać na uregulowanie należności.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1643&dok=1643.29.3.2.19.1.0.1.htm