Piąty NFS

Porsche dla fanów Need for Speed.

Gra Need for Speed, której kolejne części ukazują się już od blisko czterech lat, doczekała się kolejnej, piątej już edycji. Najnowsza "Potrzeba Prędkości" otrzymała podtytuł Porsche 2000 i już z samej nazwy możemy wywnioskować, jakiej marki samochodami będziemy mknąć po wirtualnych szosach. W najnowszej wersji gry dostępne są tylko samochody marki Porsche. Do dyspozycji graczy zostały oddane m.in. modele: 356 B 1600 Super Coupe (1960), 944 Turbo (1988) oraz Boxter S (1998). Każdy z samochodów jest bardzo precyzyjnie wykonany i niezwykle realistycznie zachowuje się na wirtualnych drogach.

Gra oferuje nam kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, wśród których oprócz standardowego treningu i wyścigu, dostępne są również trzy odmiany turnieju. Nie zapomniano rzecz jasna o opcji multiplayer, która umożliwia zabawę w sieci lokalnej i w Internecie. Oprawa audio-wizualna gry stoi, jak w zwykle w przypadku tej serii, na bardzo wysokim poziomie.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą nabyć Need for Speed: Porsche 2000 już za 39,95 USD. W przeciągu kilku tygodni gra powinna trafić także do naszego kraju - przypuszczalnie jej cena wyniesie ok. 110 PLN.


Zobacz również