Picasa 3.6 - mistrz w zarządzaniu fotografiami

Cyfrowe zdjęcia robi się łatwo i tanio, dlatego bardzo szybko mamy ich tysiące i przestajemy panować nad naszymi zbiorami. Google Picasa pomoże nam je uporządkować.

Picasa 3.6 - mistrz w zarządzaniu fotografiami

Picasa 3.6

Google Picasa to program do zarządzania zdjęciami cyfrowymi zapisanymi na twardym dysku. Aplikacja jest jednym z lepszych, dostępnych na rynku narzędzi, które automatycznie odnajdą w komputerze każdy plik graficzny, posegregują obrazki i umożliwią użytkownikowi do nich szybki dostęp.

Siłą programu są bardzo dobrze i szybko działające filtry. Po przeskanowaniu komputera użytkownik otrzymuje zdjęcia podzielone na grupy. Kategorie mogą zależeć od czasu wykonania fotografii, sposobu powstania obrazka (na przykład zrzut ekranowy) czy jego zawartości (na przykład twarze). Dostępny jest także tak oczywisty sposób prezentacji, jak podział na katalogi, w których umieszczone są pliki.

Zobacz również:

  • 10 alternatyw dla Photoshopa

Picasa umożliwia skorzystanie z systemu tagów, które pomogą opisać poszczególne zdjęcia. Utworzone tagi posłużą później do segregowania i wyszukiwania zdjęć. Za pomocą programu można także przeprowadzić podstawową edycję każdego obrazka oraz tworzyć między innymi albumy (dostępne jest narzędzie do publikacji w serwisie internetowym), pokazy slajdów czy dodawać zdjęcia do wygaszaczy ekranu. Aplikacja pozwala publikować grafiki na blogu, drukować je, korzystać z protokołu FTP i funkcji geotagowania.

Pobierz: Picasa Picasa 3.6 Build 95.18