Picasa 3.8 - aktualizacje i nowe funkcje

Picasa - przeglądarka grafiki udostępniana przez Google doczekała się nowej wersji 3.8. Znajdziemy w niej liczne aktualizacje a także kilka nowych funkcji m.in. "Face Movies" czy integrację programu z serwisem Picnik.

Picasa 3.8 - aktualizacje i nowe funkcje
Picasa to przeglądarka grafiki umożliwiająca organizację i prostą edycję zdjęć znajdujących się na komputerze. Posiada funkcję automatycznego wyszukiwania plików na twardym dysku oraz importu np. z aparatu cyfrowego. Monitoruje zawartość katalogów wybranych przez użytkownika i w przypadku zapisywania kolejnych dokonuje aktualizacji swojej bazy. Wyposażona jest w podstawowe narzędzia do obróbki obrazu (przycinanie, prostowanie, usuwanie efektu czerwonych oczu, efekty i inne). Zaletą aplikacji jest nie nadpisywanie edytowanych zdjęć (oryginały zapisywanie są w ukrytym folderze "Originals"), dzięki czemu użytkownik ma możliwość cofnięcia wszystkich wprowadzonych a także zapisanych zmian.

Kolejna już wersja 3.8 doczekała się kilku poprawek jak i została wyposażona w nowe funkcje. Zmniejszono zużycie procesora podczas działania programu, ulepszono obsługę dysków zewnętrznych. Wśród nowych funkcji na uwagę zawraca "Face Movies", czyli tworzenie materiału filmowego z przygotowanych zdjęć. Film powstaje na podstawie jednej osoby (używane są do tego narzędzia do rozpoznawania twarzy). Autorzy zintegrowali nową wersję z serwisem Picnik (edycja zdjęć online), która dostępna była wcześniej w internetowej wersji Picasy. Więcej o nowych funkcjach przeczytać i zobaczyć można na oficjalnym blogu.

Zobacz również:

  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać

Aktualizacja dostępna tylko w języku angielskim.

Najnowsze wydanie można pobrać z zasobów IDG.pl

Picasa 3.8 dla Windows

Picasa 3.8 dla Mac OS X