Picasa - prezent od Google

Firma Google udostępniła nieodpłatnie najnowszą wersję - 1.6 - przeglądarki i edytora plików graficznych Picasa. Program dopiero od niedawna firmowany jest przez Google - tydzień temu jego producent, firma Lifescape, została przejęte przez operatora popularnej wyszukiwarki.

Picasa 1.6

Picasa 1.6 to przeglądarka grafiki, która po zainstalowaniu w systemie wyszukuje pliki graficzne na dysku (cyklicznie dokonywana jest również aktualizacji bazy fotografii). Program wyposażono w zaawansowane opcje wydruku i prezentacji fotografii oraz podstawowe narzędzia edycyjne. Aplikacja jest zgodna z systemami Windows. Szerszy opis funkcjonalności programu można znaleźć tutaj

Google zamierza intensywnie promować swój najnowszy nabytek - odnośnik do strony, z której nieodpłatnie można pobrać Picasa 1.6 został umieszczony na stronie głównej wyszukiwarki (na razie tylko jej angielskiej wersji). Nowością jest fakt, że program stał się darmowy - przed przejęciem Lifescape przez Google za Picasa trzeba było zapłacić 29 USD.

Przejmując Lifescape firma Google stała się również właścicielem opartego o sieć P2P systemy Hello, umożliwiającego fotoamatorom z całego świata łatwe wymienianie się zdjęciami. Nie wiadomo jednak na razie, czy usługa ta zostanie włączona do oferty Google.

Więcej informacji oraz plik do pobrania:

http://www.picasa.com/google/