Pidgin 2.5.8 dostępny

Ukazała się nowa wersja popularnego komunikatora internetowego Pidgin. Edycja 2.5.8 rozwiązuje kilka istotnych problemów, związanych przede wszystkim z kompatybilnością z platformami MSN, Yahoo i ICQ.

Pidgin to darmowy, wieloplatformowy komunikator internetowy, pozwalający na prowadzenie rozmów w sieciach AIM, ICQ, MSN Messenger, Yahoo, Jabber, Zephyr, IRC a nawet w Gadu-Gadu. Aplikacja umożliwia jednoczesne zalogowanie się do każdej z sieci (trzeba posiadać własny login), co w praktyce oznacza, iż każdy użytkownik może rozmawiać z osobami z ICQ w jednym oknie, śledzić co dzieje się na kanale IRC w drugim oraz dyskutować z przyjaciółmi na Gadu-Gadu w kolejnym.

Pobierz:

Pidgin 2.5.8 w wersji dla Windows

Pidgin 2.5.8 w wersji dla systemów opartych o Linuksa

W wersji 2.5.8 poprawiono wiele błędów, w tym też takich istniejących jeszcze od wydania 2.5.5. Wśród wprowadzonych poprawek wymienić trzeba błędy we współpracy z najwiekszymi portalami. Chodzi tu między innymi o zawieszanie się Pidgina podczas importu wielkich baz kontaktów między innymi z MSN czy Yahoo! Poprawiono też kompatybilność z innymi komunikatorami.

Pełna lista zmian dostepna jest na stronie twórców aplikacji.