Pięć kroków do bezpiecznych danych

W ofercie firmy SubRosaSoft dostępny jest pakiet 5 programów, których głównym przeznaczeniem jest szeroko pojęta ochrona prywatności elektronicznych danych. W codziennym użytkowaniu komputera nie zwracamy uwagi na kwestię bezpieczeństwa. A chyba warto, chociażby z myślą o spokojnych świętach.

W pakiecie o nazwie Volume File 1 Utilities 2.0 znajdziemy następujące aplikacje: Encryptor, Decryptor, Shredder, Freerasor oaz Textcrypt.

Encryptor służy do konwersji plików i katalogów na zaszyfrowane i bezpieczne archiwa, które mogą być składowane na dysku lub wysyłane przez Sieć do znajomych, bez obawy o to, iż ktoś niepowołany odczyta po drodze ich zawartość.

Decryptor działa w parze z Encryptorem i służy do odczytania skonwertowanych i zaszyfrowanych przy pomocy Encryptora plików i katalogów.

Shredder to mistrz ostatecznego wymazywania danych z dysku, uniemożliwiając ich ponowne odczytanie. Dokonuje tego poprzez nadpisywanie zawartości pliku specjalnym kodem, zmieniając jego strukturę i tym samym uniemożliwiając jego dalszy odczyt. Dodatkowo nakazuje systemowi usunięcie poprzednich wersji.

Freerasor zajmie się skutecznym wyczyszczeniem wolnej przestrzeni dyskowej, uniemożliwiając odzyskanie uprzednio usuniętych przez nas dokumentów. Analogicznie jak w przypadku Shreddera program skorzysta z funkcji nadpisywania specjalnym kodem.

Całość uzupełnia Textcrypt - narzędzie do szyfrowania tekstu. Pozwala zabezpieczyć przykładowo numery kart kredytowych, hasła dostępowe oraz inne "czułe" informacje zgromadzone na naszych dyskach.

Pakiet w pełnej wersji kosztuje 24,95 USD i współpracuje z systemami Mac OS 9 oraz Mac OS X. Powyższe programy dostępne są również osobno. Trial pakietu Volume 1 Utilities 2.0 dla Mac OS X można już pobrać z naszego serwera FTP.

Trial pakietu Volume 1 Utilities 2.0 dla Mac OS X do pobrania z naszego FTP'a:http://www.idg.pl/ftp/mac_221/Volume%201%20File%20Utilities%202.0.html

Więcej informacji: http://www.subrosasoft.com