Pięć najważniejszych wystąpień Steve'a Jobsa w ciągu dekady


Miejsce III: Premiera tabletu iPad (iPad keynote, 2010)

Podczas swojego przemówienia Jobs zapowiedział, że tablet iPad to urządzenie, które wypełni niszę pomiędzy komputerami PC i smartfonami.

"To najlepsze doświadczenie podczas przeglądania sieci, z jakim miałeś kiedykolwiek do czynienia. To fenomenalne, że możesz zobaczyć całą stronę internetową przed sobą i operować nią za pomocą palców. To niewiarygodnie wielkie - lepsze niż to na co pozwala laptop i smartfon" - zachwalał nowy produkt Steve Jobs.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

iPad zawojował rynek wytyczając kierunek także dla innych firm produkujących sprzęt. Zaledwie trzy miesiące po premierze, tablet Apple sprzedał się w ilości ponad trzech milionów egzemplarzy!

Miejsce II: Prezentacja iPoda (MacWorld, 2001)

Ten przenośny odtwarzacz muzyczny zrewolucjonizował sposób dostępu do muzyki zjednując sobie serca milionów użytkowników na świecie. Apple wpadło też na doskonały pomysł, aby zintegrować iPoda ze sklepem iTunes.

"To milowy krok, ponieważ dla większość ludzi 1000 piosenek stanowi ich całą bibliotekę muzyczną. Możesz ją zabrać ze sobą w swojej kieszeni" - powiedział Jobs.

Miejsce I: Prezentacja iPhone’a (MacWorld, 2007)

"Co jakiś czas pojawia się produkt, który zmienia wszystko. Apple zamierza dziś na nowo wynaleźć telefon" - powiedział Jobs.

Jak wiemy, kultowy smartfon stał się prawdziwym przebojem. Zawdzięczał to m.in. 3,5-calowemu multidotykowemu wyświetlaczowi, łatwemu w użytkowaniu systemowi oraz zapewnieniu możliwości wygodnego surfowania po Internecie.

I co z tego, że później pojawiły się smartfony oferujące więcej możliwości od iPhone’a? Sprzęt Apple wychodził z tych konfrontacji obronną ręką, gdyż ma "to coś", dzięki czemu jego użytkownicy wybaczali mu pewne braki, takie jak chociażby brak obsługi wiadomości MMS.

Kolejne wystąpienie Steve'a Jobsa już jutro

Jutro czeka nas kolejne spotkanie z Apple oraz "keynote", które poprowadzi oczywiście Steve Jobs. Wiemy już, że nie zaprezentuje on tak przełomowych rozwiązań, jak te, które przypomnieliśmy w artykule. Z pewnością jednak będzie interesująco, gdyż będziemy mieli możliwość zapoznania się m.in. z następną generacją Mac OS X noszącą kodową nazwę "Lion" oraz nową usługą iCloud pozwalającą na udostępnianie muzyki "w chmurze".

Apple to "maszynka" do robienia pieniędzy

Obserwując rozwój firmy Apple trzeba przyznać, że to, co osiągnęła, powinno zyskać uznanie również w oczach osób podchodzących krytycznie do jej poczynań. Warto przypomnieć, że przez lata rywalizowała ona głównie z Microsoftem, który przegrał tę konfrontację. Potwierdza to chociażby fakt, że nie "załapał" się on nawet do "gangu czterech" królów technologii konsumenckiej.

Co ważne, przemyślana strategia biznesowa Apple spowodowała, że w tym roku jej marka jest obecnie najwyżej wyceniana na świecie - jej wartość wzrosła w ciągu roku z 83 mld do 152 mld dolarów! Wyprzedziła ona tym samym (i to znacznie) dotychczasowego lidera, czyli firmę Google (jej wartość to obecnie "zaledwie" 111,5 mld dolarów).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: