Pięć więcej

Lucent Technologies otworzył pięć nowych laboratoriów, opracowujących głównie bezprzewodowe technologie transmisji danych.

Laboratoria Bella obchodzą siedemdziesiątą piątą rocznicę powstania. Od 1925 r. w tym jednym z najbardziej innowacyjnych ośrodków badawczo-rozwojowych na świecie powstało ponad 27 tys. wynalazków. Są wśród nich technologie budowy tranzystorów, przetwarzaniu sygnałów, laserów i systemów komunikacji światłowodowej, satelitów telekomunikacyjnych, modemów, telefonii komórkowej, elektronicznych central telefonicznych i systemu tonowego wybierania numerów. W ostatnich miesiącach Lucent Technologies otworzył pięć nowych ośrodków (Laboratoriów Bella). Mieszczą się one w Australii, Chinach, Grecji, Indiach i Włoszech. Wszystkie mają się zajmować rozwijaniem nowych technologii teleinformatycznych.

Trzy z nowo powstałych ośrodków skoncentrują się na technologiach związanych z mobilnym Internetem. Naukowcy w greckim laboratorium w Atenach będą pracować nad technologiami multimedialnymi i systemami do ustalania położenia na potrzeby telefonii komórkowej. Włoski ośrodek Laboratoriów Bella Lucent Technologies zajmie się badaniami w dziedzinie rozwiązań bezprzewodowych i szybkiej transmisji danych pod kątem sieci komórkowych trzeciej generacji (UMTS). Australijskie laboratorium w Sydney będzie pomagać operatorom telekomunikacyjnych "migrować" do technologii nowej generacji i skupi się na konstrukcji wydajnych układów scalonych o niskim poborze energii dla systemów telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G).

Zobacz również:

  • Najszybsze sieci VPN 2023
  • Jak naprawić problem z rozłączaniem się Wi-Fi?

Z kolei laboratorium w Bangalore w Indiach będzie opracowywać oprogramowanie dla sieci bezprzewodowych, działających w systemach GSM i CDMA (Code Division Multiple Access). Laboratorium w Shenzhen w Chinach, stworzone wspólnie z firmą Huawei Technologies, będzie prowadzić badania w dziedzinie optoelektroniki, mikroelektroniki i transmisji danych. W polskim oddziale Laboratoriów Bella, w Bydgoszczy, 200 inżynierów pracuje nad tworzeniem nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Więcej informacji: www.bell-labs.com