Pięciolatek włamuje się na konto Xbox Live, Microsoft dziękuje

Powiedzenie "dziecinnie proste" nabiera większego sensu z przykładem. A może być nim 5-letni chłopiec, hakujący konto ojca na Xbox Live.

Kristoffer Von Hassel (na zdjęciu) to pięciolatek, który korzystał z konta ojca, aby bawić się grami przez usługę Xbox Live. Jednak rodzic przeżył mały szok, gdy okazało się, że dziecko samodzielnie potrafi dostać się na jego zabezpieczone hasłem konto, dzięki czemu ma dostęp do tytułów nieodpowiednich dla niego. Poproszony przez ojca o wyjaśnienia, Kristoffer pokazał mu, jak sprytnie omija zabezpieczenia - najpierw wpisuje złe hasło na głównym ekranie logowania, a gdy ten przenosi go na ekran weryfikacji, wciska wielokrotnie spację, a następnie wciska enter. Przy czterech próbach logowania taka metoda zadziałała trzykrotnie!

Pięciolatek włamuje się na konto Xbox Live, Microsoft dziękuje

Kristoffer Von Hassel

Co dość zabawne w całej tej historii to fakt, że jego ojciec pracuje przy... zabezpieczeniach online. Powiadomił Microsoft o wykrytej luce bezpieczeństwa, który dość szybko ją załatał, a za wykrycie feralnej wpadki Kristoffer dostał się na listę "Security Researcher Acknowledgments for Microsoft Online Services". W podziękowaniu otrzymał od Microsoftu również cztery gry, 50 USD oraz roczną subskrypcję.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać
  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]