Pięciopak DVD

LG Electronics prezentuje odtwarzacz DVD, do którego można "załadować" 5 płyt.

Koreańska firma LG Electronics zaprezentowała odtwarzacz DVD, który może odtwarzać pięć płyt - jedna po drugiej. Zastosowano w nim rozwiązanie znane z odtwarzaczy płyt CD - obrotowy "talerz" zdolny do pomieszczenia pięciu nośników (płyt DVD, CD lub Video CD). Jak mówią przedstawiciele firmy, urządzenie zaprojektowano z myślą zarówno o indywidualnych użytkownikach, jak i np. popularnych w Korei kinach DVD (tzw. DVD Rooms).

LG nie jest pierwszą firmą, która zaprezentowała "wielopłytowy" odtwarzacz DVD - wcześniej takie produkty znalazły się w ofercie firm Sony, Panasonic oraz Toshiba. Na rynku koreańskim jest to jednak pierwszy produkt tego typu. Jest to o tyle ważne, iż, według szacunków, blisko 200 tys. Koreańczyków nosi się z zamiarem kupienia odtwarzacza DVD.

Nowy produkt LG jest częścią całej serii urządzeń, określanych jako "Home Theater DVD", które możemy znaleźć w ofercie firmy. Składają się na nią różne modele odtwarzaczy DVD oraz zestawów głośników. Zainteresowanie firmy tym sektorem rynku jest zrozumiałe - według analiz, w ciągu kolejnych kilku lat szybko będzie rosnąć popularność DVD oraz, co za tym idzie, liczba sprzedawanych na całym świecie odtwarzaczy.