Pięciu e-przestępców wpadło w Hiszpanii

Hiszpańska policja aresztowała pięciu młodych ludzi, podejrzewanych o popełnienie serii przestępstw komputerowych. Zdaniem śledczych, byli oni jednymi z najbardziej aktywnych cyberprzestępców w Sieci. Wśród zatrzymanych jest dwóch 16-latków - pozostali jej członkowie mieli 19 i 20 lat.

Grupa, która nazywała się D.O.M Team, jest podejrzewana o ataki na witryny rządowe w USA, Azji i Ameryki Łacińskiej. Zdaniem policji aresztowani koordynowali serię ataków, których ofiarami w ciągu ostatnich dwóch lat padło 21 000 witryn. Śledztwo w sprawie ataków rozpoczęło się w marcu, gdy wkrótce po wyborach ktoś unieruchomił witrynę partii Izquierda Unida (Zjednoczona Lewica).

Wśród ofiar D.O.M Team jest, jak twierdzi El Mundo, również jedna z witryn NASA. W rozmowie z dziennikarzami tego dziennika, którą przeprowadzono w marcu, zatrzymani mówili, że nie są przestępcami, ale że włamują się na witryny, by pokazać administratorom luki w zabezpieczeniach.

Aresztowani pochodzą z Barcelony, Burgos, Malagi i Walencji. Jak uważa policja, nie znali się osobiście. Kontaktowali się przez Sieć.