"Piękny umysł" do pobrania

Wczoraj uruchomiony został Movielink - płatny internetowy serwis, z którego pobierać można filmy. Na razie nie ma ich zbyt wiele, zaś usługa dostępna jest jedynie w USA, jednak przedstawiciele firmy zapowiadają rychłe rozszerzenie zarówno oferty, jak i zasięgu Movielink.

Serwis jest wspólnym przedsięwzięciem firm MGM Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal Studios oraz Warner Bros. Zasada działania Movielink jest prosta - serwis ma być czymś w rodzaju internetowej wypożyczalni filmów. Użytkownicy mogą, za odpowiednią opłatą (od 3 do 5 USD) pobierać z serwisu filmy i przechowywać je na dysku komputera przez 30 dni - później ważność filmów "wygaśnie" - nie będzie można ich odtwarzać ani kopiować.

Usługa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu - pobranie filmu zajmie im, wedle przedstawicieli Movielink, od 17 do 90 minut.

Movielink nie jest pierwszym serwisem internetowym, umożliwiającym legalne kopiowanie filmów z Sieci - przedstawiciele firmy zaznaczają jednak, że nigdy wcześniej w ofercie podobnego serwisu nie można było znaleźć filmów kilku różnych wytwórni filmowych. Na początek w ofercie serwisu znalazło się ok. 200 tytułów - m.in. "Piękny umysł", "Harry Potter i kamień filozoficzny" oraz "Psychoza".