Pieniądze. Siła. Respekt. - Scarface zaatakuje PSP

Świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy Play Station Portable. Już wkrótce, powstająca w oparciu o kultowy film gangsterski, gra Scarface uderzy na konsole przenośne. Vivendi Games ogłosił, że prace nad wspomnianą wersją są już bardzo zaawansowane, a jej premiera nastąpi w październiku bieżącego roku.

Pieniądze. Siła. Respekt. - Scarface zaatakuje PSP
Produkt w wersji mobilnej będzie nosił tytuł Scarface: Money. Power. Respect..

W przeciwieństwie do edycji przygotowywanych z myślą o PS2, Xboxie oraz PC, S:MPR będzie przede wszystkim grą strategiczną, z licznymi elementami typowymi dla pozycji ekonomicznych.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że elementy typowe dla gier akcji nie zostaną do końca wyeliminowane - czasem trzeba będzie samodzielnie załatwić niektóre sprawy.

Głównym zadaniem gracza będzie poprowadzenie Tony'ego Montany do sławy i tytułu króla światka przestępczego Florydy. Zadanie nie będzie należało do łatwych - bohaterowi będą przeszkadzać zarówno inni gangsterzy, jak i stróże prawa. W podejmowanych działaniach trzeba będzie wykazać się pomysłowością, przenikliwością oraz bezwzględnością.

Scarface: Money. Power. Respect. zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywkę wieloosobową. Druga opcja pozwoli (przy wykorzystaniu złącz WiFi) rozegrać m.in. szybki pojedynek pomiędzy kilkoma organizacjami przestępczymi, dowodzonymi przez graczy. Zwycięzcą w tym trybie okaże się osoba, która po upływie określonego czasu będzie dysponować największymi zyskami.

Jak wspomnieliśmy, światowa premiera S:MPR planowana jest na październik 2006 roku. Amerykańska cena ustalona została na poziomie 39.99 dolarów.