Pierwsza Pomoc Windows 7 - recenzja książki

"Pierwsza Pomoc Windows 7" to kolejny z poradników, które pomagają oswoić się z coraz popularniejszym systemem operacyjnym firmy Microsoft. Książka składa się z 30 odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania dotyczące Windows 7. Podręcznik adresowany jest do najbardziej początkujących użytkowników.

Pierwsza Pomoc Windows 7

Pierwsza Pomoc Windows 7

  • Tytuł: Pierwsza Pomoc Windows 7
  • Autor: Adam Józefiok
  • Wydawnictwo: Helion
  • ISBN: 978-83-246-2682-3
  • Rok wydania: 2011
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 17,90 pln

Plusy:

- precyzyjne i klarowne opisy

- dostosowanie treści do początkujących użytkowników

- niska cena

- książka przystosowana dla osób posiadających zerową wiedzę o Windows 7

- każdy problem zilustrowany jest screenami

Minusy:

- tylko dla najbardziej początkujących

- brak kolorowych zdjęć

Pierwsza Pomoc posiada bardzo przejrzystą szatę graficzną. Każde pytanie zilustrowane jest wieloma obrazkami, dzięki czemu rozwiązanie problemów staje się dziecinnie proste. Książka zawiera 30 odpowiedzi na podstawowe zagadnienia związane z użytkowaniem systemu Windows 7.

Poradnik skonstruowany jest bardzo precyzyjnie i czytelnie. Pierwsza Pomoc Windows 7 pozwoli nam na rozwiązanie naszych problemów. Pierwsza grupa pytań (od 1. do 13.) to najbardziej podstawowe problemy. Dowiemy się więc jak posługiwać się myszką, klawiaturą, czym są okna i jak je zamknąć, czy też uzyskamy informacje wyjaśniające czym jest pasek zadań i menu START.

W grupie pytań od 14. do 18. znajdziemy wskazówki na temat pracy z plikami oraz folderami. Dowiemy się więc jak utworzyć folder, jak go odnaleźć, czy też jak udostępnić folder innym użytkownikom w sieci. Nie zostały pominięte także kwestie porządkowania plików oraz folderów.

Ostatnia z części Pierwsza Pomoc Windows 7 (pytania od 19. do 30.) poświęcona jest przede wszystkim wykorzystywaniu różnego rodzaju programów wbudowanych w system. Początkujący użytkownik Windowsa 7 dowie się więc między innymi w jaki sposób nagrywać płyty, instalować programy oraz poprawnie kończyć pracę systemu.

Pierwsza Pomoc Windows 7 jest książką, którą każdy komputerowy laik powinien mieć pod ręką. Niestety nie jest to pozycja przeznaczona dla bardziej zaawansowanych ale coś kosztem czegoś.