Pierwsza Pomoc Windows 7 - recenzja książki

"Pierwsza Pomoc Windows 7" to kolejny z poradników, które pomagają oswoić się z coraz popularniejszym systemem operacyjnym firmy Microsoft. Książka składa się z 30 odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania dotyczące Windows 7. Podręcznik adresowany jest do najbardziej początkujących użytkowników.

Pierwsza Pomoc Windows 7

  • Tytuł: Pierwsza Pomoc Windows 7
  • Autor: Adam Józefiok
  • Wydawnictwo: Helion
  • ISBN: 978-83-246-2682-3
  • Rok wydania: 2011
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 17,90 pln

Plusy:

- precyzyjne i klarowne opisy

- dostosowanie treści do początkujących użytkowników

- niska cena

- książka przystosowana dla osób posiadających zerową wiedzę o Windows 7

- każdy problem zilustrowany jest screenami

Minusy:

- tylko dla najbardziej początkujących

- brak kolorowych zdjęć

Pierwsza Pomoc Windows 7 posiada bardzo przejrzystą szatę graficzną. Każde pytanie zilustrowane jest wieloma obrazkami, dzięki czemu rozwiązanie problemów staje się dziecinnie proste. Książka zawiera 30 odpowiedzi na podstawowe zagadnienia związane z użytkowaniem systemu Windows 7.

Poradnik skonstruowany jest bardzo precyzyjnie i czytelnie. Pierwsza Pomoc Windows 7 pozwoli nam na rozwiązanie naszych problemów. Pierwsza grupa pytań (od 1. do 13.) to najbardziej podstawowe problemy. Dowiemy się więc jak posługiwać się myszką, klawiaturą, czym są okna i jak je zamknąć, czy też uzyskamy informacje wyjaśniające czym jest pasek zadań i menu START.

Zobacz również:

W grupie pytań od 14. do 18. znajdziemy wskazówki na temat pracy z plikami oraz folderami. Dowiemy się więc jak utworzyć folder, jak go odnaleźć, czy też jak udostępnić folder innym użytkownikom w sieci. Nie zostały pominięte także kwestie porządkowania plików oraz folderów.

Ostatnia z części Pierwsza Pomoc Windows 7 (pytania od 19. do 30.) poświęcona jest przede wszystkim wykorzystywaniu różnego rodzaju programów wbudowanych w system. Początkujący użytkownik Windowsa 7 dowie się więc między innymi w jaki sposób nagrywać płyty, instalować programy oraz poprawnie kończyć pracę systemu.

Pierwsza Pomoc Windows 7 jest książką, którą każdy komputerowy laik powinien mieć pod ręką. Niestety nie jest to pozycja przeznaczona dla bardziej zaawansowanych ale coś kosztem czegoś.