Pierwsza gra MMORPG na N-Gage

Firma Sega ogłosiła, że rozpoczęła już prace nad pierwszą grą typu massive multiplayer online przeznaczoną na konsolę Nokia N-Gage. Produkt nosi tytuł Pocket Kingdom: Own The World i będzie grą fabularną osadzoną w świecie fantasy. Udział w grze będzie możliwy za pośrednictwem N-Gage Arena, systemu który powstał na bazie technologii sieciowej Segi - SNAP.

Pocket Kingdom: Own The World jest pierwszą grą typu MMORPG i jak zapowiadają jej autorzy będzie to pierwszy tytuł, który w pełni wykorzysta sieciowe możliwości urządzenia Nokii. Akcja gry będzie toczyć się w świecie fantasy zwanym Ulgress. Podczas rozgrywki gracze będą mieli do wyboru ponad 400 różnych konfiguracji warowni, ponad 100 odmiennych jednostek i ponad 50 000 przedmiotów.

Gra będzie działać na N-Gage Arena – systemie, który powstał na bazie technologii sieciowej SNAP i będzie wyposażona w chat, system "instant messaging", newsletter oferujący aktualności ze świata gry oraz globalne rankingi.

Pocket Kingdom: Own The World trafi na rynek prawdopodobnie już w trzecim kwartale tego roku. Nie wiadomo jeszcze na jakich zasadach i w jakiej wysokości będą pobierane opłaty.


Zobacz również