Pierwsza lustrzanka Sony w przyszłym tygodniu

Koncern Sony zamierza zaprezentować w nadchodzącym tygodniu pierwszy, od jakiegoś już czasu wyczekiwany model cyfrowej lustrzanki. Aparat zapoczątkowujący rodzinę aparatów SLR Sony alpha zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej w Tokio.

Aparat ma korzystać z systemu obiektywów Dynax/Maxxum, opracowanego przez Konikę Minoltę (ta ostatnia z końcem marca tego roku wycofała się z rynku fotograficznego, sprzedając swój system właśnie koncernowi Sony; czytaj także "Konica Minolta - to już jest koniec"). Z danych przedstawionych przez obie firmy wynika, iż do tej pory wyprodukowano ok. 16 milionów obiektywów kompatybilnych z tym systemem.

Sony nie zapomina zatem o posiadaczach lustrzanek Koniki Minolty, mimo iż celowo promuje już istniejące rozwiązania pod nową nazwą - warto pamiętać, że w segmencie cyfrowych lustrzanek klienci borykają się z problemem małej kompatybilności obiektywów różnych producentów ze swoimi aparatami, w związku z czym niechętnie decydują się na wymianę sprzętu (zwłaszcza w sytuacji, gdy przeznaczyli już konkretne kwoty na aparat i kilka obiektywów).