Pierwsza strona w Jimdo

Polubiliśmy tego uśmiechniętego Jimdo. Ciekawe, jaką stronkę będzie można z nim stworzyć, korzystając z bezpłatnego pakietu. Panel administracyjny jest już w języku polskim, więc konfiguracja powinna pójść łatwiej.


Jimdo PL to bezpłatny kreator stron internetowych. W podstawowej wersji Jimdo Free, serwis pozwala na stworzenie strony z adresem w domenie jimdo.com, wybór jednego z kilkudziesięciu szablonów i 500 MB przestrzeni dyskowej.

Swoją stronę wyposażyć można w mapę z Google Maps, album z Flickra, księgę gości i kanał RSS. Sprawdźmy czy w praktyce jest to tak łatwe, jak na obrazku.

Jak stworzyć stronę internetową w Jimdo PL

1. Na stronie głównej po lewej stronie widać okno Załóż darmową stronę WWW.

2. Wybierzcie adres swojej strony i podajcie adres e-mail. Patrząc za okno, wybieramy adres snieznazima.jimdo.com.

Upps... Jeszcze kod z obrazka CAPTCHA. Do łamania tych zabezpieczeń, w Rosji zatrudnia się całe armie robotników.

3. Wchodzimy w skrzynkę e-mail, gdzie czeka już wiadomość od Jimdo. Nawet korzystając z webmaila, możecie otrzymywać informacje o nowych listach. Więcej w artykule pt. "Masz wiadomość".

4. W e-mailu parę informacji, no i hasło. Ciekawe, że Jimdo samo je wygenerowało. Niedługo zmienimy je w opcjach.

5. Teraz wpisujemy adres utworzonej strony (np. snieznazima.jimdo.com). Aby zacząć edycję, klikamy w link Login w prawym dolnym rogu i kopiujemy podane przez Jimdo hasło.

6. W menu po prawej znaleźć można 9 ikonek, takich jak: design, styl, blog, przyjaciele, wiadomości, uaktualnienie, ustawienia, statystyki i pomoc.

Pierwsza strona w Jimdo

Elementy, z których możesz poskładać swoją stronę.

Zmiana szaty graficznej

7. Edycję zacząć można od wyboru ciekawego szablonu. Po przejściu na stronę Design, widzimy różne kompozycje Jimdo. Po kliknięciu na szablon, od razu zobaczymy podgląd strony. Klikając Tak, zachowamy zmianę na stałe.

8. Zaawansowani, w rubryce Własny design, mogą pobawić się kodem HTML i stylami CSS. Aby pozmieniać szczegóły w wybranym szablonie, można też wejść w ikonkę Styl w menu głównym i w łatwy sposób edytować czcionkę, tabelki, tła itp.

Edycja nawigacji i treści

9. Oczywiście, na stronie najważniejsza jest treść. Pierwsze, co warto zrobić, to zmiana treści menu i tytułu strony. Łatwość Jimdo polega na tym, że wystarczy tylko kliknąć w dany element (np. tytuł), by w mgnieniu oka ustawić własny napis i tło.

10. Podobnie z nawigacją. Umieszczamy kursor myszki w menu na samej górze strony i klikamy w pole Edytowanie nawigacji. Dalej edycja jest już prosta.

11. W menu po prawej wybieramy ikonkę Blog. I już napisać można pierwszy artykuł. W rubryce Wiadomości połączycie Jimdo z kontem w serwisie Twitter.

12. Po dodaniu nowego linka w nawigacji, wystarczy go kliknąć, a na świeżo powstałej stronie, pojawi się przycisk Dodaj element. Można dzięki niemu poskładać podstronę z klocków, takich jak: tekst, nagłówki, zdjęcia, tabele, filmy, formularze itp.

Najlepsze strony w Jimdo mogą zyskać reklamę na stronie głównej. Trwa właśnie akcja "Strona tygodnia", pokazująca ładne i oryginalne kompozycje utworzone w kreatorze. Mamy nadzieję, że i Wasze się tam znajdą!

PS: Aby zmienić hasło, wejdźcie w Ustawienia > Hasło.