Pierwsza wybitnie linuksowa usługa muzyczna

Już niedługo powinny skończyć się narzekania internautów, że znajdujące się w Internecie sklepy muzyczne preferują użytkowników korzystających z Windows i Mac OS X. Szefowie Mandrivy i The Kompany zawarli porozumienie, na mocy którego w dystrybucji Linuksa Mandriva 2006 znajdzie się kompletne oprogramowanie pozwalające na pobieranie zawartości ze sklepów należących do The Kompany.

Już od ponad roku The Kompany promuje swoją usługę Mindawn, która ma być odpowiedzią na dominację sklepów wymuszających na użytkowniku instalację Windows lub OS X. Mindawn pozwala na korzystanie z zabezpieczonej zawartości z poziomu Linuksa.

Kluczem do sukcesu ma być Mindawn player, aplikacja działająca we wszystkich wspomnianych systemach operacyjnych i umożliwiająca trzykrotne przesłuchanie zawartości przed zakupem. Od przyszłych wersji Mandrivy, Mindawn player ma być domyślnie integrowany z systemem operacyjnym.

The Kompany otwiera się również na alternatywne standardy kodowania plików. Zamiast korzystać WMA czy MP3, firma zdecydowała się na udostępnienie muzyki w formatach OGG Vorbis (stratny) i FLAC (bezstratny).


Zobacz również