Pierwsze Grand Theft Auto przeniesione w 3D, fani GTA V będą wniebowzięci

Obecnie jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się gier jest GTA V. Najnowsza część flagowej serii studia Rockstar zdobyła uznanie graczy i recenzentów z całego świata. Osoby, które do tej pory nie miały jednak okazji zapoznać się z pierwszą częścią tego cyklu będą miały najprawdopodobniej okazję to zrobić już niedługo. Powstaje trójwymiarowe remake tej kultowej gry.

Protoplasta hitu jakim jest dziś GTA V, czyli gra o nazwie Grand Theft Auto, pod względem grafiki była bardzo uboga. Postaci, samochody, ulice i budynki były zlepkiem bitmap i pikseli, a gracz sterował swoim bohaterem lub prowadzonym przez niego autem w widoku “od góry”. Nie sposób odmówić tej grze grywalności, ale powstała inicjatywa, aby w 16 lat po premierze gry przenieść ją do trzeciego wymiaru.

Przeniesieniem pierwszego Grand Theft Auto do trzeciego wymiaru ma zająć się jeden z projektantów gry, Michael Dailly. Jeśli jednak ktoś spodziewał się przeniesienia fabuły i zadań z pierwszej części gry na silnik graficzny najnowszego GTA V, to srogo się zawiedzie. Gra ma zyskać trzeci wymiar, ale oprawa graficzna pozostanie w niemal niezmienionej formie. Nadal będzie pikselowata i pstrokata, co widać na załączonym zrzucie ekranu.

Pierwsze Grand Theft Auto przeniesione w 3D, fani GTA V będą wniebowzięci
Jak na razie nie ma jeszcze informacji, w jaki sposób trójwymiarowe Grand Theft Auto miałoby zostać udostępnione graczom, a dysponujemy zaledwie kilkoma zrzutami ekranu. Może być to równie dobrze płatny dodatek DLC do najnowszej części serii GTA V, jak i bezpłatna pół-oficjalna modyfikacja do krążących po sieci modyfikacji oryginalnej gry przystosowanych do uruchomienia jej na współczesnym komputerze. Z pewnością jednak warto śledzić projekt i monitorować postęp prac, bo zapowiada się bardzo ciekawie.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • Steam przeszedl lifting. Oto, co się zmieniło

źródło: kotaku.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: