Pierwsze Macintoshe z procesorami Intela

Nowości sprzętowe nie były jedynymi, jakie Apple zaprezentował na targach. Poinformowano bowiem o premierze kolejnego uaktualnienia systemu operacyjnego Mac OS X "Tiger", oznaczonego numerem 10.4.4. Najnowsze uaktualnienie systemu naprawia błędy w kilku komponentach "Tygrysa", w tym w module komunikacji Bluetooth, wyszukiwarce Spotlight (poprawione indeksowanie plików), komponentach Core Graphics, Core Audio i Core Image. Uaktualniono również sterowniki dla kart graficznych ATI i Nvidii, poprawiono też wyświetlanie "widgetów". Pełna lista zmian znajduje się na stronie firmy.

Należy wspomnieć także o nowej wersji pakietu oprogramowania iLife - '06 oraz iWork '06. Do grona składników iLife - aplikacji iPhoto, iMovie, iDVD, iTunes, GarageBand - dołączyło teraz narzędzie iWeb. Dzięki temu użytkownik uzyskuje zestaw gotowych rozwiązań z zakresu obróbki i zarządzania materiałami multimedialnymi. iWeb jest interaktywnym edytorem WWW, za pomocą którego możliwe jest umieszczanie treści multimedialnych na stronach internetowych. Pozostałe składniki pakietu zostały wyposażone w nowe funkcje. Strony można tworzyć w oparciu o dostępne w programie szablony. Najważniejszą nowością w fotoedytorze iPhoto '06 jest wprowadzenie funkcji Photocasting, dzięki której można przesyłać kolekcje cyfrowych zdjęć na serwer .Mac i udostępniać je znajomym lub rodzinie. W przypadku edycji fotografii, informacje o niej przechowywane na serwerze są automatycznie aktualizowane. W edytorze wideo iMovie '06 wprowadzono możliwość otwierania wielu projektów jednocześnie, przenoszenia klipów między projektami oraz dodano narzędzia optymalizacji jakości dźwięku w filmie. iDVD 6, czyli aplikacja do authoringu DVD, oferuje teraz kreatora Magic iDVD, który ułatwia przygotowanie płyty DVD oraz 10 nowych stylów tworzenia menu. GarageBand natomiast został wyposażony w narzędzia ułatwiające tworzenie podcastów, jak też w funkcję nagrywania rozmów prowadzonych przez iChat i nowe efekty audio.

Pakiet iLife '06 będzie standardowym dodatkiem do wszystkich nowo wyprodukowanych Macintoshy. Jego cena w sprzedaży detalicznej wynosi zaś 79 dolarów.