Pierwsze RC Frugalware Linux 0.8

Twórcy dystrybucji Frugalware wydali pierwszą wersję release candidate swojej najnowszej edycji systemu 0.8. Pozbyto się z niej większości zgłoszonych błędów a wszystkie aplikacje, które wejdą do projektu w dniu premiery znajdują się już na płycie.

Pierwsze RC Frugalware Linux 0.8
Frugalware Linux to stosunkowo nowa dystrybucja (pierwsza wersja została wydana w listopadzie 2004 roku). Twórcy postawili sobie podbne cele, jak w przypadku zasłużonej rodziny systemów Slackware, czyli jest to połączenie prostych rozwiązań z jak największymi możliwościami platformy. Podobnie, Frugalware Linux jest przeznaczony dla osób, które nie boją się trybu tekstowego. System ma do dyspozycji domyślnie trzy środowiska graficzne GNOME, KDE i XFCE (wszystkie wraz z menedżerem okien Fluxbox), ale w repozytoriach znajdują się również odpowiednie pakiety do instalacji komponentów Enlightenment.

Wydanie 0.8 rc1 posiada usprawnienia dotyczące każdego składnika systemu. Dystrybucja pracuje na jądrze 2.6.23.14. Dysponuje ona implementacją X.org 7.3 oraz w domyślnej instalacji środowiskiem GNOME 2.20.3. Zaktualizowano ponad 300 różnych pakietów, a około 30 pojawiło się pierwszy raz w projekcie. Wprowadzono nowe sterowniki dla X.org oraz dziesiątki usprawnień w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto pojawiła się funkcja zrzutu najważniejszych plików płyty CD do pamięci RAM podczas sesji Live (oczywiście funkcja ta aktywuje się, gdy system wykrywa dużą ilość niewykorzystanej pamięci operacyjnej).

Pobierz obraz płyty DVD1 oraz DVD2

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.