Pierwsze Targi Tuningu za nami

Niewtajemniczonym przypominamy, że pierwsze Targi Tuningu odbyły się na terenie Politechniki Wrocławskiej w dniach 05-06.03.2005. Impreza obejmowała nie tylko prezentację sprzętu, ale również prelekcje. Wszyscy wystawcy pomieścili się w stołówce uczelni, natomiast prelekcje odbywały się w salach wykładowych.

Zainteresowanie targami było spore i zwiedzających nie brakowało (przynajmniej w pierwszym dniu), popularnością cieszyły się również szkolenia, które czasami przeradzały się w gorące dyskusje.

Najbardziej widoczne było stanowisko X4PRO, na którym mogliśmy podziwiać niezwyczajne metody chłodzenia (Kaskada), pozwalające na kompletne zamrożenie procesora AMD 64 3000+, który stabilnie pracował, przetaktowany z 2000 do 3000 MHz. Podobne zainteresowanie budziły zestaw chłodzący Prometeia Mach II oraz obudowy firmy Akasa w stoisku Admaksa.

Jedno z większych stoisk należało do firmy Angela, która pokazała bardzo wiele obudów, między innymi firm Chieftec i Cooler Master. Osoby mające hałaśliwe komputery oblegały stoisko Revolteca, w którym prezentowano sprzęt z rodziny BeQuiet (zasilacze, maty wyciszające, niegłośne wentylatory). Oczywiście nie mogło zabraknąć stanowiska organizatora targów, czyli firmy PC-Tuning, która zaprezentowała przegląd sprzętu przydatnego każdemu miłośnikowi przeróbek.

Ciekawostek i firm wystawiających było więcej. Do głównych niespodzianek zaliczyć należy prezentację Sunbeamtech, czyli najnowszego panelu sterującego wentylatorami (oficjalną premierę miał na CeBIT 2005).

Jak to bywa, pierwszy raz organizowana impreza nie obyła się bez kilku drobnych wpadek: część prelekcji została odwołana, niektórzy ze zwiedzających narzekali, że mało jest wystawców. Nic dziwnego, bo część firm zrezygnowała z udziału, bo przygotowywała się do CeBIT-u. Trzeba jednak przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a temat tuningu sprzętu komputerowego przyciąga sporo entuzjastów i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną imprezę tego typu. Jak się dowiadujemy z nieoficjalnych źródeł, odbędzie się ona już w tym roku. Pozostaje pogratulować pomysłu i życzyć powodzenia.


Zobacz również