Pierwsze alkoholowe baterie - za trzy dni!

W trakcie CeBIT-owych pokazów w tym tygodniu firmy Antig Technology i AVC Corporation chcą zaprezentować pierwsze produkowane na masową skalę ogniwo paliwowe do notebooków wykorzystujące metanol. Co prawda waży ono tyle, co dobrej klasy laptop, ale w zamian pozwala na 8 godzin bezustannej pracy.

Wykorzystujące alkohol ogniwo powinno zmieścić się do kieszeni na napęd DVD. Na jednym pojemniku ("kapsule", jak mówią producenci) z metanolem jest w stanie dostarczyć notebookowi wystarczającej energii, by ten nie przerwał funkcjonowania przez osiem godzin. Pewien problem stanowi masa: ogniwo waży 1,7 kg.

Wygląda zatem na to, że LG nie będzie pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek komercyjne rozwiązanie tego typu (patrz artykuł: "Z kanistrem do notebooka?"). Z tyłu został również inny potentat, czyli Toshiba, która zapowiadała komercjalizację alkoholowych ogniw paliwowych dopiero na 2007 rok (patrz też artykuł: "Nadchodzi rewolucja: alkohol w granulkach")

Cena wynalazku nie została ujawniona. Nie wiadomo też, którzy producenci będą z niego korzystać. Plotki mówią o Dellu i Lenovo...