Pierwsze aplikacje z Androida będą działać też na laptopach z Chrome OS

Użytkownicy Chromebooków mogą już uruchamiać na swoich maszynach pierwsze aplikacje napisane z myślą o Androidzie. Poznaliśmy już listę aplikacji, które na starcie będą mogły zostać w ten sposób wykorzystane przez użytkowników.

Podczas konferencji Google I/O zgromadzeni na sali deweloperzy i widzowie oglądający prezentację online dowiedzieli się, że twórcy Chrome OS planują zmiany w tym systemie operacyjnym. Jedną z nowości miała być możliwość uruchamiania androidowych aplikacji bezpośrednio na laptopach z oprogramowaniem Google. Po kilku miesiącach od tego ogłoszenia widzimy pierwsze efekty.

Jak na razie są to tylko wybrane aplikacje i za wcześniej jeszcze, by mówić o udostępnieniu na Chromebookach pełnego sklepu z aplikacjami Google Play. W pierwszej transzy znalazły się cztery pozycje, każda z innej kategorii. Wśród nich jest Vine, czyli klient serwisu o tej samej nazwie spiętej z Twitterem. Służy on do publikacji krótkich filmików i przeglądania materiałów nagrywanych i udostępnianych przez innych użytkowników.

Zobacz również:

  • Sprzedaż laptopów rośnie - Chromebooki i Windows przed MacBookami
Pierwsze aplikacje z Androida będą działać też na laptopach z Chrome OS

Drugą aplikacją jest Evernote, czyli bardzo popularny, multiplatformowy notatnik online z mnóstwem dodatkowych funkcji. Pozostałe dwie aplikacje służą do celów edukacyjnych. Nie dziwi to, ponieważ laptopy z Chrome OS są bardzo popularne w sektorze szkolnictwa. Te dwie aplikacje to Sight Words pomagająca dzieciom w nauce czytania oraz Duaolingo będące pomocą w nauce języków obcych.

Niestety nie wiadomo, kiedy Chromebooku uzyskają dostęp do innych aplikacji z Androida. Twórcy takich programów muszą je bowiem najpierw przystosować do pracy w nowym środowisku oraz do obsługi na ekranie komputera bez dotykowego ekranu.

źródło: chrome.blogspot.com