Pierwsze informacje o YouTube Music Key, czyli nowej usłudze muzycznej od Google

Google planuje wystartować niedługo z nową usługą muzyczną. Ma ona być oparta o popularny serwis wideo należący do giganta z Mountain View i nosić nazwę YouTube Music Key.

Twórcy systemu Android i właściciele platformy wideo YouTube szykują się do uruchmienia nowej usługi muzycznej, która ma rozszerzyć możliwości, a w przyszłości zapewne zastąpić, serwis streamingowy Google Play Music All Access. Nowa usługa nosi nazwę YouTube Music Key i ma zapewnić użytkownikom dostęp do milionów utworów w ramach miesięcznego abonamentu w wysokości 9,99 dolara.

Dzisiaj w ofercie Google jest już usługa muzyczna, która konkuruje ze Spotify, Deezerem, WiMP i iTunes Radio. Nosi ona nazwę Google Play Music All Access i pozwala na odsłuchiwanie utworów z bazy Google Music w ramach miesięcznego abonamentu z przeglądarki internetowej i aplikacji na kompatybilnych urządzeniach. Google planuje wydać jeszcze jeden, nieco inny produkt. Po premierze YouTube Music Key obie usługi mają zostać połączone, a nazwa All Access zostanie porzucona na rzecz Google Play Music Key.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów
Pierwsze informacje o YouTube Music Key, czyli nowej usłudze muzycznej od Google

Usługa oparta o serwis YouTube zapewni użytkownikom dostęp do utworów z poziomu portalu z filmami, gdzie zamiast materiału wideo dograna będzie okładka płyty. Google planuje zapewnić możliwość słuchania utworów w trybie offline, a także odtwarzanie w tle na urządzeniach mobilnych. Po opłaceniu abonamentu słuchanie utworów z 20 milionowej bazy posegregowanej albumami i wykonawcami nie będzie przerywane żadnymi reklamami.

Niestety, chociaż poznaliśmy cenę usługi, to wciąż nie wiemy, kiedy YouTube Music Key oficjalnie wystartuje. Google jest obecnie na etapie negocjacji z właścicielami praw autorskich. Zanim użytkownicy będą mogli z usługi skorzystać, firmy musi uzgodnić kwestię rozliczeń z wytwórniami.

źródło: androidpolice.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: