Pierwsze komórki godne miana Cyber-shot!

Sony Ericsson pokazał światu sześć nowych telefonów komórkowych. Szwedzko-japoński koncern uznał, że dwa z nich mają wmontowany na tyle dobry aparat fotograficzny, że można sygnować je marką Cyber-shot, pod którą Sony wypuszcza na rynek produkowane przez siebie cyfrowe aparaty fotograficzne.

Pierwsze komórki godne miana Cyber-shot!

Sony Ericsson K790i

To już druga marka należąca do Sony, którą japoński producent elektroniki postanowił włączyć do swego wspólnego ze szwedzką firmą Ericsson przedsięwzięcia. Rok temu Sony Ericsson, który jest obecnie piątym co do wielkości producentem telefonów komórkowych na świecie, wypuścił na rynek pierwsze muzyczne komórki sygnowane logo Walkman. Telefony komórkowe z możliwością odtwarzanie plików mp3 powstawały już wcześniej, ale dopiero wtedy koncern uznał, że możliwości muzyczne komórek są na tyle duże, że można opatrzyć je legendarnym logo. Tym razem jest tak samo. Przedstawiciele firmy twierdzą, że dopiero teraz udało im się zamontować w telefonach komórkowych na tyle dobre cyfrowe aparaty fotograficzne, że zasługują one na to, by występować pod wspólną marką Cyber-shot.

Sony Ericcson K800i jest telefonem trzeciej generacji i pracuje w technologii UMTS. Jego uboższy brat K790i umożliwia pracę w technologii EDGE, która czasami jest nazywana generacją dwa i pół. Oba telefony będą wyposażone w matrycę 3,2 megapiksela z autofokusem, stabilizatorem obrazu, jaśniejszym niż w innych komórkach fleszem. Będą także w stanie wykonać dziewięć zdjęć w pełnej rozdzielczości na sekundę. Cała technologia pochodzi od koncernu Sony.

Oprócz dwóch pierwszych telefonów z serii Cyber-shot, Sony Ericsson pokazał między innymi nową komórkę z serii Walkman będącą najtańszym do tej pory telefonem komórkowych wypuszczonym na rynek pod tą marką. W najbliższym czasie koncern pokaże światu sześć kolejnych modeli telefonów komórkowych. W zeszłym roku wypuścił ich na rynek 30, w tym roku planuje jeszcze więcej premier.

Więcej: Sony Ericsson


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: